Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYüzdeki Çiller Nasıl Geçer?

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer?

Çillerinden rahatsız olan kişiler için yüzdeki çiller nasıl geçer? sorusuna cevap olarak verilebilecek pek çok kür bulunur. Çillerin yüzde...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

İçerikte Neler Var?

Güneş ışınlarının yüze daha dik açı ile vurması sonucunda cildin güneş ışınını alan bölgesinde melanin pigmenti yani çiller oluşmaktadır. Çillerinden rahatsız olan kişiler için yüzdeki çiller nasıl geçer? sorusuna cevap olarak verilebilecek pek çok kür bulunur.

Çillerin yüzde oluşumu ile beraber cildin hassas hale gelmesi ve çillerde çoğalma meydana geldiği de görülmektedir. Bu durum için belirli kürleri uygulamak çillerin yok edilmesine yardımcı olur.

Domates

Çillerden kurtulmanın bir yolu olarak bilinen domatesi cilde uygulamadan önce cilt ılık su ile durulanır ve bir miktar nemlendirici sürülerek nemli hale gelmesi sağlanır. Domates dilimlenerek yüzün çillenmiş olan kısımlarına yerleştirilir. 30 dakika kadar bekletilen domatesler ciltten alındıktan sonra soğuk süte batırılmış olan makyaj pedleri ile bir süre daha tampon yapılarak cilt ılık su ile yıkanır. Domates içeriğinde bulundurduğu asit sayesinde çilleri yok edici özelliğe sahiptir.

Maydanoz

Yüzdeki çillerden kurtulmanın etkili bir yolu olarak maydanozu pek çok şekilde değerlendirebilmek mümkün olur. Maydanoz haşlanarak elde edilen suyu süt ile karıştırılır ve cilde maske şeklinde uygulaması yapılır. Ciltte yaklaşık 15 dakika kadar bekletilen maske daha sonrasında ılık su ile yıkanarak temizlenir. Maydanoz köklerinin limon ile kaynatılarak elde edilen suyun maske halinde kullanımı da çillerin yok olması için tercih edilebilecek yöntemler arasında yer almaktadır. Maydanoz ve kökleri bu açıdan pek çok farklı kür ile denenebilen bir gıda olarak bilinir.

Limon Suyu

İçerisinde barındırdığı asit ile çillerin yok olmasına yardımcı olan bir diğer gıda limon suyudur. Pek çok farklı kür tarifi ile çillerden kurtulabilmek mümkün olurken denenebilecek kürlerden bir tanesi 1 adet limonun suyu, 10 gram toz şeker, 1 adet yumurtanın sarısı ve 100 ml suyun karıştırılmasından elde edilen karışımın cilde uygulanmasıdır. Hazırlanmış olan karışım cilette yaklaşık 20 dakika kadar bekletilir. Daha sonrasında ılık su ile durulanır. Bir gün sonra yeniden tekrarlanır ve ara ara uygulanarak çillerin ciltten yavaş şekilde yok olduğu gözle görülebilir bir kıvama gelmektedir.


İlginizi Çekebilir!

Bu Konular İlginizi Çekebilir!