Ana SayfaGüzellikCilt BakımıCiltte Oluşan Çatlamalara Neler İyi Gelir?

Ciltte Oluşan Çatlamalara Neler İyi Gelir?

Ciltte oluşan çatlamalara neler iyi gelir? Dermatoloğunuzun önerebileceği çözümlere ek olarak, aşağıdaki çözümleri...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Sıcaklıklar yavaş yavaş düşmeye başladı ve kış hızla yaklaşıyor, bu da cildinizi önemsemenizi ve nemlendirmek için biraz daha zaman ayırmanız gerektiği anlamına geliyor. Ciltte oluşan çatlamalara neler iyi gelir? Dermatoloğunuzun önerebileceği çözümlere ek olarak, aşağıdaki çözümleri de deneyebilirsiniz, yani cildinizi derinlemesine besleyen tamamen doğal malzemeler ile cildinizdeki çatlamaları giderebilirsiniz. Pediatrik dermatoloji tetkikinde yayınlanan ayçiçeği çalışması, ayçiçeği yağının ellere uygulandığında cilt nem seviyesini önemli ölçüde artırdığını göstermiştir. Daha derin bir nemlendirme için duş aldıktan veya banyo yaptıktan sonra kullanılmalıdır.

İyi Gelen Yağlar

Hindistan cevizi yağı popüler oluşu sayesinde, dermatitis’te yapılan bir araştırmaya göre kuru ciltleri tedavi etmek için güvenli ve etkili olması göz önünde bulundurulmuştur. 2016 yılında yapılan bir başka çalışma da ise bu yağ iyi bir nemlendiricidir. Çünkü içerdiği yağ asitleri, yumuşaklığını korumak için kuru cilt üzerinde çatlağı iyileştirir. Önceki durum da olduğu gibi, yağ taze cilde uygulandığında daha fazla nemlendirir. Cilt bakımı için en uygun bir doğal malzemedir. Bunu kullanmanın en ideal yolu, rahatlatıcı köpüklü duşunuzu yaratacak suya biraz hindistan ceviz yağı eklemek gerekmektedir.

Sütten Gelen Güzellik

Sütlü bir banyo yapabilir, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz, ancak günlük diyetinize eklemelisiniz. Bunun nedeni süt, cildi içten dışa doğru besleyen yağ sağlaması ve böylece dış savunmasını güçlendirmesidir. Bal nemlendirici, şifa ve anti-inflamatuar bir etkiye sahip olduğundan birçok cilt durumlarının tedavisinde yardımcı olur. Bütün vücut için ev yapımı nemlendirici maske oluşturmak için, doğrudan cilde ve ya avokado, süt, bal, yumurta gibi diğer doğal malzemeler ile karışımlar halinde uygulayabilirsiniz.

Doğal Yeşil Bitki

Aloe vera yüz yıllardır deri için sağladığı faydalar hakkında en çok bilinen yeşil bitkidir. Vücudunuzda korkusuzca yayılabilir ve özellikle de belirgin noktalarda daha yoğun kuruluk gösterir. Kuruluk, özellikle avuç içi ve ayak tabanlarında ortaya çıkmaktadır. İyi bir hidrasyon yöntemi, uykuya dalmadan önce aloe veranın belli bir kısmını kullanarak çatlaklara düzenli bir şekilde uygulama yapılmalıdır. Aloe vera her zaman, her bölgede kullanabilirsiniz. Bayanların da vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. El, yüz ve cilt sorunlarının hepsinde kullanım sağlanmaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!