Faydalı

Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yumurta Üzerindeki Numaraların Anlamı

Sağlığımız için önemli bir besin kaynağı olan yumurtanın, dört farklı üretim kodu bulunmaktadır. Yumurtaların üzerinde bulunan bu kodlar, bizlere yumurta hakkında bilgi vermektedir.

Düşük Tansiyon Belirtileri Nelerdir?

Eğer kişinin büyük tansiyon değeri 100 mmHG seviyesinin altına inmiş ise düşük tansiyon yani tıp dilindeki ismiyle hipotansiyondan söz edilebilir.

Dr. Öz Koronavirüs’den korunma planını anlattı.

Corona virüsü yani yeni adı ile COVID-19, 6 kıtada tespit edildi. Panik olmanıza gerek yok, hayatımıza devam etmek durumundayız ancak dünya genelinde görülen bu virüse karşı alabileceğimiz hatta almamız gereken önlemler var.

Kadınlarda Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Akciğer kanseri her yıl 1 milyondan fazla kişinin ölmesine neden olmaktadır. Bu hastalık akciğer üzerinde yaşamlarını sürdüren hücrelerin anormal bir şekilde kontrolsüzce çoğalması sonucunda oluşmaktadır.

Ballı Yeşil Çayın Faydaları

Zayıflamak veya zinde kalmak için tüketilebilen, aynı zamanda herhangi bir soğuk algınlığında sıkça başvurulan yeşil çay son derece faydalıdır. Bildiğiniz gibi her zaman diyet listelerinde bulunmaktadır. Yağ yakma özelliğine sahiptir.

Kalp Ağrısı Nedir? Belirtileri, Tedavisi, Ne iyi gelir?

Kalp ağrısı, göğüs ve kalp bölgesinde gelişen ağrılara denilir. Kalp hastalıkları ile ortaya çıktığı gözlemlense de farklı nedenlerden dolayı da oluşabilir.

Diyet Çayları Neler, Diyet Çay Tarifleri. Nasıl Kullanılır?

Diyet çayları genel olarak, yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Metabolizmayı hızlandırma etkileriyle, sindirim sorunlarını çözerler ve kişinin kilo vermesine yardımcı bir etken oluşturur.

Yeşil Çayın Faydaları,Nasıl Yapılır, Nasıl Tüketilir, Cilt Bakımı

Yeşil çay dünya genelinde tüketilen önemli bir çay türüdür. Özellikle Hindistan ve Çin ülkelerinde uzun yıllar kullandığı bilinir. Yeşil çayın tarihi ise uzun yıllara dayanır, 5000 bin yıl öncesine uzan bir tarihe sahiptir. Bazı bilgilere göre, M.Ö 3000 bin yıllarında Çin imparatorluğu tarafından bulunduğu öne sürülür.

Tuvalet Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvalet lavabo kokusu nasıl giderilir; bu açıdan, kokunun nerden geldiğini ve sebebini net olarak belirlemek gerekir. İşte tuvalet lavabo kokusu gidermenin yolları.

Evde Domates Salçası Tarifi Nasıl Yapılır?

Evde domates salçası nasıl yapılır ile alakalı pratik tarifler ile kış için salçanızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. İşte ev yapımı domates salçası tarifi.

Kirpikler Neden Dökülür? Kirpik Dökülmesine Karşı Evde Ne Yapılır?

Kirpiklerin dökülmesini önleyen vitamin maskesi, daha güçlü kirpikler için maske, kirpik dolgunlaştıran, uzatan, temizleyen kür tarifleri yazımızda.

İpek Kirpik Nedir Nasıl Yapılır Zararlı mı? Kalıcı mı?

Muhteşem bakışların sırrı İpek Kirpik Nedir Nasıl Yapılır? Zararlı Mıdır? Kalıcı Mıdır? İşte ipek kirpik hakkında tüm merak edilenleri sizin için derledik.

Yılan Yağı Saç Uzatır Mı? Faydaları ve Kullanımı

Yılan Yağı Saç Uzatır Mı? Saça Faydaları Neler? Nasıl Kullanılır? Yılan yağı saç bakımı tarifleri. İşte tüm merak edilenler.

Kulak İltihabı Nedenleri Belirtileri Korunma Yolları

Kulak İltihabı Nedenleri Neler? İltihap Belirtileri Nelerdir? Korunmak İçin neler yapılmalı. İşte Kulak İltihabı hakkında tüm detaylar.

Doğum Kontrol Hapının Kullanıldığı Hastalıklar

Doğum Kontrol Hapının Kadın Vücuduna Faydaları? Kullanıldığı Hastalıklar? Doğum Kontrol İlaçlarının Kullanımı? Doğum Kontrol Hapı hakkında tüm detaylar.

Yasemin Çayı Nasıl Demlenir, Faydaları Nelerdir

Yasemin Çayı Nasıl Demlenir? Faydaları Nelerdir? Yasemin Çayının Diğer Özellikleri Neler? Yasemin bitkisini; çay olarak tüketebilir ya da güzellik bakımlarınızda kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Nedir Faydaları Neye İyi Gelir?

Uçuktan mantara, stresten tırnak batmasına kadar iyi gelen çay ağacı faydaları nelerdir? Eğer çay ağacının yararları hakkında bilgi almak isterseniz, yazının devamını okuyabilirsiniz