Ana SayfaGüzellikCilt BakımıEvde Kolay Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde Kolay Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yorgun cildinize parlaklık katmak ve solan cildi gençleştirmek için evde kolay yüz maskesi nasıl hazırlanır?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Olumsuz hava şartları, stres ve yoğun iş temposundan dolayı en çabuk etkilenen ciltlere uygun bakımın yapılması gerekir. Özellikle yüz bakımı için gerekli hassasiyetin gösterilmesi ilk temel kuraldır. Pahalı bakım ürünleri ve lüks bakım merkezleri yerine cildinizin hak ettiği değeri evde uygulayacağınız pratik maskelerle verebilirsiniz. Yorgun cildinize parlaklık katmak ve solan cildi gençleştirmek için evde kolay yüz maskesi nasıl hazırlanır?

Cildiniz Maskelerle Canlansın

Cildin nefes almasını sağlamak için evde hazırlanacak bazı bakım maskeleri çok işe yarayacaktır. Cilt gözenekleri makyaj kalıntılarından toz ve kirden dolayı soluk ve cansız görünmektedir. Yeterli bakımın yapılması için evde hazırlanan bazı bakım kürleriyle yüze canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Cilt bakımı için ilk aşama var olan makyajı temizlemektir. Özellikle gece yatmadan önce cildin gereken özene ve ilgiye ihtiyacı vardır. Tüm hanımların evde hazırlayacağı maske önerileriyle taptaze cilde kavuşabileceklerdir. Bal, muz ve zencefil maskesi sayesinde kuru ve karma ciltlerin nem oranını arttırabilirsiniz. Yarım muz, 2 yemek kaşığı kadar bal ve tatlı kaşığı zencefili karıştırıp yüzünüze sürün. Bu karışım ciltte yaklaşık 30 dakika kalmalıdır.

Elma Sirkesi İle Gelen Güzellik

Yağlı ve parlak bir cildin bakım maskesi olarak elma sirkesi tavsiye edilmektedir. Cildin yağdan arınması ve yüzdeki cilt tonunun dengelenmesi için cildinizi elma sirkesi ile yıkayabilirsiniz. Cildin ölü hücrelerinden temizlenmesi için elma sirkesi maskesini hazırlayarak akne ve sivilcelerden de kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi yüzünüzdeki yağlanmayı azaltacaktır. 1 kahve fincanı elma sirkesi ve 1 kahve fincanı maden suyu ile bir karışım elde ettikten sonra günde sabah akşam iki defa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elmanın haricinde limon maskesi ile taptaze bir cilde kavuşabilirsiniz. Badem ve zeytinyağı ve bir adet limonu karıştırıp yüzünüze sürün ve 10-15 dakika bekletin.

En Yaygın Bilinen Soda Maskesi

Soda yapısı gereği antibakteriyel bir özelliğe sahiptir. Yüz bakımı için 2 çay kaşığı soda, 2 çay kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 4 adet limon suyunu karıştırıp maske şeklinde yüzünüze uygulayın. Ferahlayan cildinizin farkına varıp her gün bu uygulamayı evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

İlgili İçerikler