Ana SayfaGüzellikCilt BakımıEvde Profesyonel Cilt Bakımı Gerçekten Mümkün mü?

Evde Profesyonel Cilt Bakımı Gerçekten Mümkün mü?

Evde Profesyonel cilt bakımı gerçekten mümkün mü denildiğinde yüzde yüz olmasa da bu orana yakın bakımlar yapılır.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Her geçen gün cilt için çıkan yeni işlemlere gitmek pek çok kişinin bütçesine uygun olmayabilir. Onun için evde yapılan bakımlar ile daha dinç ve parlak cilde sahip olunabilir. Herkes cildine uygun nemlendirici, tonik gibi kremler alarak bu bakım uygulayabilir. Evde Profesyonel cilt bakımı gerçekten mümkün mü denildiğinde yüzde yüz olmasa da bu orana yakın bakımlar yapılır. Profesyonel bakım yapmak için işin uzmanı olmak gerekir. Yinede evde sürekli yapılan cilt bakımları cildin devamlılığı için gereklidir.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki cilde yapıldığı zaman geri dönüşleri güzel olur. En önemli etken kişinin bol bol su tüketmesi gerekir. Su cildin nem dengesini sağlayıp kurumasını engelleyecektir. Diğer önemli nokta ise kişi cildine uygun nemlendirici ve tonikler seçerek cildine destek vermesi gerekir. Her gün yapılan cilt temizliği cildin daha parlak olmasını sağlayacaktır. Haftanın belirli günlerin de yapılan maskeler ile cilde canlılık kazandırılır. Kan dolaşımının hızlanması cilt için gereklidir. Bol bol sebze ve meyve tüketmek cilt sağlığı için en önemli etkendir. Cilt dışarıdan bakımı yapıldığı kadar içeriden gerekli vitaminler alınarak daha kalıcı destek verilmelidir.

Evde Cilt Temizliği

Cilt temizliği cildin nefes alması ve yüzeyinde ki ölü derilerin temizlenmesi için gerekli olan en önemli kısımdır. Öncelikle kişinin cildine uygun olan bir temizleyici ile temizlemesi gerekir. Cildin belirli noktalarına sürüldükten sonra dairesel hareket yaparak temizleniyor bol su ile yıkanır. Soğuk su ile yıkanması kan dolaşımının hızlanmasını sağlayacaktır. Devamlı olarak yapılan cilt temizleme işlemi kişi cildinde ki parlaklığı ve canlılığı görecektir. Ardından cilt hafif hareketlerle kurulanır. Daha sonra nemlendirici sürülür. Boyun bölgesinden itibaren nemlendirici sürülür.

Cilt Maskesi Yapmak

Cilde yapılan cilt maskesi cildin üzerindeki ölü deriden ve siyah noktadan arındırır. Yalnız maske yapılırken göz etrafına ve göz altına uygulanmaz. En hassas bölge olduğu için erken yaşlanmaya neden olabilir. Uygulanan maskenin ardından doğal yağlar ile cilt nemlendirilir. Cilt maskesini haftada bir defa uygulamak iyi gelecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!