Ana SayfaGüzellikCilt BakımıCilt kuruluğuna Hurma Maskesi ile Çözüm!

Cilt kuruluğuna Hurma Maskesi ile Çözüm!

Hurmanın faydaları saymakla bitmez. Ramazanda bolca bulunan sürekli tükettiğimiz hurma ile harika bir cilt bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Hurma maskesi nasıl hazılırlanır malzemeleri nelerdir sizlerle.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Cilt kuruluğuna iyi geldiği bilinen Hurma, ramazan ayında bayanların rahatlıkla yapa bilceği en özel maskelerden biri haline gelmiştir. İçeriğinde doğal leke giderici maddeler bulunan Hurma maskesi bay, bayan ve her yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği bir maske türüdür.

Hurma Maskesi

Malzemeler 10 adet hurma1 tatlı kaşığı jojoba yağı1 çay kaşığı gül yağı1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

10 adet hurmayı çekirdeği ile birlikte önce hafif bir haşlayın. Çekirdeğini ve dışındaki kabuğunu da çıkarıyoruz. Haşlanınca kabuğu da çıkacaktır.Hurma tahta kaşıkla ezilir. İçine 1 tatlı kaşığı dolusu gül yağı, 1 tatlı kaşığı jojoba yağı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Karıştırın ve yüzünüze sürün. Hurma maskesini cildinizi temizleyip doğal olduğu için göz altı dahil olmak üzere bütün yüzünüze sürebilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü su ile durulayınız.

Hurma Maskesi

Hurmada B6, B12 vitamini ve folik asit var.Ciltte azalan su oranı, azalan folik asit kırışıklığa neden oluyor.Folik asit cildi güçlendiriyor.Hurma maskesini yüzünüze ve göz altınıza doğru sürebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!