Ana SayfaModaTakım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Takım elbise seçerken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna verilecek tek bir cevap yoktur. Kişinin zevkine göre değişen bazı ayrıntılar...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Takım elbise en önemli günlerinizde giyebileceğiniz en iyi alternatiflerden bir tanesidir. Üzerinizde düzgün durması bundan dolayı oldukça önemlidir. Giydiğiniz zaman üzerinize tam oturması ve vücut kalıbınızı ortaya çıkarmasına dikkat edilmelidir. Bundan dolayı takım elbise alırken dikkat edilmesi gerekenler önemlidir. Takım elbise seçerken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna verilecek tek bir cevap yoktur. Kişinin zevkine göre değişen bazı ayrıntılar ile başlayarak kol detaylarına kadar uzanan süreçten bahsedilebilir.

Omuz ve Kol Hizası

Bir takım elbisenin onu giyen kişiye olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı omuz ve kol hizası arasındaki duruştur. Takım elbisenin size olup olmadığını anlamak için bu ikisi arasındaki ayrıntıyı kontrol etmek gerekir. Omuzları oturmamış ve kalıbı tam olarak anlaşılmayan bir takım elbise sizin için doğru olmayabilir. Aynı şekilde kolların hangi hizada olduğu da bir başka ayrıntıdır. Kollarınızın uzunluğuna uygun olarak bir parmak yukarıda kol uzunluğuna sahip bir takım elbise seçmeye gayret etmelisiniz.takim elbise secerken nelere dikkat edilmelidir

Kol Detayları

Takım elbisenin kol detaylarına karar verdikten ve hangi uzunlukta olacağına dikkat ettikten sonra önemli olan bir başka konu da kol detaylarıdır. Kol detayları dendiğinde akla gelen konu kol düğmeleri için yer olmalıdır. Kol düğmeleri kullanmak takım elbise kullanırken olabildiğince önemli bir detaydır. Çünkü kol saati ve kol düğmesi ile kombin tamamlamak isteyenler için gömlekte kol düğmesi bulunması ve bunun da takım elbiseye uygun olması gerekir. Kol saati ile kullanmayı sevenler için takımın kol uzunluğu ve gömlek ile olan mesafesi de mutlaka denenmelidir.

Denemek

Takım elbise alırken bacak boyu da bir başka detaydır. Tarzınıza göre şekillenecek olmakla birlikte fazla dar kesim bir takım elbise size rahatsızlık verir. Ayrıca varsa vücut hatlarınızdaki kusurların ortaya çıkmasına neden olur. Fazla bol olması da tam tersi şekilde takım elbisenin kendini göstermesine engel olacaktır. Bundan dolayı denemeden almamak gerekir. Denemek ve gerekirse arada kalınan iki beden arasında karar vermek gerekir. Detaylar hep önemlidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!