Ana SayfaModaKombinKadın Elbise Kombinleri Nasıl Olmalı?

Kadın Elbise Kombinleri Nasıl Olmalı?

Kadınlar için en güzel elbise kombinleri hangisidir? Elbise kombinleri yaparken kadınların dikkat etmesi gereken temel kurallar.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Elbise kombinleri nasıl olmalı konusunda, hayatın her alanına ait sayısız elbise kombini bulunur. Her ortama ya da günlük yaşama uyum sağlayacak özel kombinler vardır. Günlük elbise kombinleri-iş elbise kombinleri, arkadaşlar ile gündüz buluşma ya da akşam buluşma elbiseleri, düğün elbise kombinleri, nişan elbise kombinleri, geziye özgü elbise kombinleri, etkinlik elbise kombinler; konser, müzik festivali vb. , brunch elbise kombinleri, bahçe partileri elbise kombinleri, piknik elbise kombinleri, plaj elbise kombinleri vb. her alana özgü elbise kombinleri farklılık gösterir. Yaz ayları için kombinler daha çeşitli alanlara ayrılır. Ayrıca yaz aylarında cıvıl cıvıl baharın ve yaz aylarının renkli tonları elbiselere de yansır. Böylelikle renkli ve ortamın ambiyansına uyumlu elbise kombinlerini yapabilirsiniz. Elbise kombinleri dahilinde, ayakkabı seçimi, şapka tercihi ve kolye, yüzük vb. takı ürünleri de elbise modeline göre tabii ki farklılık gösterebilir.

  • Elbise kombini yaparken dikkat etmeniz gereken, önemli ince noktalar; bulunacağınız yer ve akabinde elbisenizi, aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.
  • Düğün, nişan, kokteyl, özel davet vb. günlerde, klasik bir görünümü küçük detaylar ile yaz aylarına özel olarak, hem klasik hem de daha salaş ve şık bir görünüme dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, özel davetlerde dahi olsa, düğün vb. günlerde yaz aylarında; renkli ve ince kumaşlardan tasarlanmış elbise modellerini tercih etmelisiniz, böylece daha şık ve modern bir görünüm kazanırsınız. Ayrıca ayakkabı seçimi; açık ayakkabı modelleri ve renkli olabilir.
  • Kahvaltı davetleri, piknik, yürüyüş, günlük giyim vb. elbise kombinleri açısından da daha salaş ve spor bir görünüm elde etmeye yönelebilirsiniz. Şapka, sandalet, düz ayakkabılar ya da topuklu spor ayakkabılar, spor görünüme uygun takılar vb. şeklindedir.

Elbise Kombinleri Hakkında Tavsiyeler

Elbise kombinleri hakkında genel olarak herkesin bildiği belirli fikirler vardır. Fakat, tarz oluşturmak ve kendi tarzınızı yaratmak için, elbise kombinlerine küçük detayları kendiniz eklemelisiniz. Sadece elbise giymek yerine, kolye seçimi ya da şapka, flor vb. seçimler ile özel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayakkabı ve çanta tercihi de tarzınızı konuşturan aksesuarlar arasındadır.

kadın elbise kombinleri 2
kadın elbise kombinleri

Elbise kombinleri hakkında küçük tavsiyeler:

  • Yaz aylarında daha renkli ve sıcak tonlara yönelmelisiniz. Böylece daha şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek renk elbise modelleri ile özel davetlere dahi rahatlıkla gidebilirsiniz. Tek renk ipek elbise modelleri ya da renkli-desenli ipek elbiseler ile özel davetlere, düğünlere, buluşmalara vb. kombin tercihinde kullanabilirsiniz.
  • Günlük elbise tercihinde, iş yeri için spor görünümlü elbiseler seçebilirsiniz. Klasik ve spor görünümün bir arada uygun bir şekilde kombin yapabilirsiniz. Uzun ya da kısa elbise modellerini, ince topuklu ayakkabı yerine topuklu spor ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde sandalet ile de kombin yapabilirsiniz. Renkli ve desenli spor elbise modellerini daha sade kılmak adına tek renk beyaz spor ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Ya da sade tek renk elbisenizi daha şık kılmak adına, elbise ton geçişleri doğrultusunda renkli-desenli spor ayakkabı ile kombin edebilirsiniz.
  • Elbise kombinleri kişinin tarzının; spor ya da klasik olmasının yanında doğru tercihleri doğru zamanda kullanmasıyla alakalıdır. Hangi elbiseyi ya da aksesuarları; çanta, ayakkabı, takılar, şapka vb. ürünlerin hepsini nerede, hangi ortamda ne giyilir açısından bilgi sahibi olmanız gerekir. Böylece rahatlıkla hoş ve şık kombinler elde edebilirsiniz.

Elbise Kombinleri

Elbise kombinlerinin yaşam alanlarımız içinde, sayısız alana ayrıldığını daha önce belirtmiştik. Bu nedenle öncelikle yaşam alanlarınıza göre, elbise kombini yapmayı öğrenmeli ve fikirler üretmelisiniz. Yaz ayları elbise kombinleri açısından oldukça farklı seçenekler ile karşımıza çıktığı için, küçük detaylar ile rahatlıkla herkes kombin yapabilir. Desenli elbiseler, tek renk sade elbiseler, ipek elbiseler, keten elbiseler, kumaşı ve tasarımı doğrultusunda; kullanım alanınıza göre tamamlayacağınız ayakkabı ve çanta ile kombin yapabilirsiniz.

Desenli Elbise Kombinleri

Yaz aylarında karşımıza tek renk canlı elbise tonlarının yanı sıra, desenli ve renkli elbiselerde çıkar. Her biri kendi içinde hoş tasarımı ile günlük kullanım için idealdir. Hoş spor ayakkabı modelleriyle gündüz elbise kombinlerini tamamlayabilirsiniz. Desenli ve renkli elbise modellerini, zevkinize göre beyaz spor ayakkabı ile ya da içinde bulunan renkler doğrultusunda renkli ayakkabı modelleri ile tamamlayabilirsiniz. Kalın topuklu spor ayakkabılar ile topuklu ayakkabı şıklığına sahip olabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!