Ana SayfaSağlıkBitki ÇaylarıNane Limon Çayı Nasıl Hazırlanır?

Nane Limon Çayı Nasıl Hazırlanır?

Bu çayın tarifini bilmeyenler ilk olarak nane limon çayı nasıl hazırlanır? sorusuna yanıt bulmalı ve malzemeleri temin etmelidir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Çay, dünya genelinde oldukça fazla tüketilen bir içecektir. Ülkemizde ise çay tüketimi oldukça fazladır. Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan çay, öğle saatlerini hatta akşam yemeklerinden sonra bile oldukça fazla tüketilir. Çay tüketiminin ülkemizde bu kadar yaygın olması farklı çay türlerinin de ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu çay türleri genellikle bitki ve meyvelerden oluşur ve baharatlar ile tatlandırılarak farklı bir aroma yakalanır. Ülkemizde genelde soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıklarda tüketilen bir çay olarak bilinen nane limon çayı oldukça faydalıdır. Bu çayın tarifini bilmeyenler ilk olarak nane limon çayı nasıl hazırlanır? sorusuna yanıt bulmalı ve malzemeleri temin etmelidir.

Nane Limon Çayının Hazırlanışı

Nane limon çayını hazırlamak için ilk olarak malzemeleri bir araya getirneniz gerekir. Nane limon çayının malzemeler genelde her evde bulunan malzemelerdir. Bir adet limonu kabuklarıyla beraber bıçak yardımıyla parçalara ayırın. Ardından bir çay kaşığı kuru naneyi cezveye ekleyin daha sonra 1 su bardağı du ekleyerek kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra biraz demlenmeye bırakın ve ardından sıcak bir şekilde tüketebilirsiniz. Tadı hem tatlı hem de ekşi olan bu tarifi sıcak bir şekilde tüketerek pek çok hastalığı bertaraf etmiş olursunuz.nane limon cayi nasil hazirlanir

Nane Limon Çayının Faydaları

Nane limon çayı genel olarak kış dönemi hastalıklarında tüketilen ve oldukça etkili olduğu bilinen bir çaydır. Bilinen en büyük etkisi mide bulantısını kesmesidir. Bu etkisinin dışında terlemeye yardımcı olarak vücudunuzdan toksin atılmasını sağlar. Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkları tedavi edicidir özelliktedir. Ayrıca boğaz ağrılarına iyi gelmekte ve ağrıyı hafifletmektedir. Limon c vitamini bakımından oldukça zengin olan bir meyve olduğu için hastalıkların çabucak tedavi edilmesi ve vücudun dinç kalmasını sağlar.

Nane Limon Çayının Kullanımı ve Farklı Faydaları

Nane limon çayı demlendikten hemen sonra tüketilmeli ve her içilmek istendiğinden yeniden taze olarak hazırlanıp tüketilmesi gereken bir çaydır. Aksi takdirde farklı sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Ayrıca nane limon çayı zayıflatmaya ve ödem atmaya yardımcı olup kilo vermenizi sağlamaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!