Ana SayfaSağlıkBitkisel KürCildinize İyi Gelecek Kür Tarifleri

Cildinize İyi Gelecek Kür Tarifleri

Evde cildinize iyi gelecek kür tarifleri hazırlayabilir ve cildinizi tüm dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Böylelikle cildiniz daha canlı...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Cilt birçok etkene bağlı yıpranır, tahriş olur ve çeşitli rahatsızlıklara yol açar. Özellikle de stres, mevsim geçişleri, yaşam şartları, çevresel faktörler ve yanlış beslenme cildi tamamen olumsuz etkiler. Genellikle akne, sivilce, siyah nokta ve yağ bezesi gibi rahatsızlıklar görülür. Bununla beraber hayat şartları yaşlılık belirtilerini arttırıyor ve cildin solmasına neden oluyor. Bu nedenlerden dolayı cilde çok iyi bakmalı ve haftada bir kez bakımlar yapılmalıdır. Evde cildinize iyi gelecek kür tarifleri hazırlayabilir ve cildinizi tüm dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Böylelikle cildiniz daha canlı ve parlak olacaktır.

Cilt Kürleri Nasıl Hazırlanır?

Cilt kürleri cildin sağlıklı ve canlı olmasına yardımcı olur. Doğal kürler hazırlayarak cildinize haftada 1-2 kez bakımlar yapabilirsiniz. Kahve telvesi, şekerli peeling, yumurta akı, yeşil çay, yoğurt ve limon suyu gibi doğal malzemelerle cilt kürü elde edebilirsiniz. Bu her yöntemde cildin temizlenmesine, ölü derilerin atılmasına ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda papatya suyu, lavanta yağı ve kayısı yağı ile güzel bir kür hazırlayabilirsiniz.

cildinize iyi gelecek kur tarifleri

Cilt Kürü Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer cildinize cilt kürleri yapacaksanız, birçok detaya dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de uygulamaları yapmadan önce cildiniz temiz olmalıdır. Ayrıca cilt tipinizi belirlemeli ve yağlıysa, mat görünüm sağlayan kürler hazırlamalısınız. Eğer cildiniz kuruysa mutlaka hazırladığınız her küre az miktarda bal katmalısınız. Çünkü cildin aşırı kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Bunların yanı sıra hazırladığınız kürler cildinizde maksimum 20 dakika kadar kalmalı ve yıkadıktan hemen sonra nemlendirici uygulamalısınız.

Cilt Kürlerinin Yararları Nelerdir?

Cilt yorgunluktan ve yeteri kadar bakım yapılmamasına bağlı olarak, cilt rahatsızlıklarına yol açar. Özellikle de sivilce ve akne gibi sorunlar oluşur. Bu sorunları engellemenin en iyi yolu, cilt bakımını yapmaktır. Cilt kürleri ciltte oluşan ölü derileri atar, gözenekleri kirlerden arındırır ve taze bir görünüm sağlar. Aynı zamanda sivilce ve siyah noktaları gidermeye yardımcı olur. Haftada 1-2 kez cilt kürleri hazırlayabilir ve cildinize iyi bir bakım yapabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!