Ana SayfaGüzellikCilt BakımıBurunda Oluşan Siyah Noktalara Savaş Açın

Burunda Oluşan Siyah Noktalara Savaş Açın

O yüzden burunda oluşan siyah noktalara savaş açın. Doğru uygulamalarla siyah noktalar ile savaşabilir ve cildinizin temizlemesine...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Siyah noktalar en fazla rastlanan cilt sorunlarından biridir. Genellikle yüz bölgesinin bazı kısımlarında meydana gelmektedir. Tedavi edilmediği taktirde çeşitli sorunlara neden olabilir. Siyah noktalar sadece bir nedene bağlı değildir. Birden çok nedenden dolayı oluşur ve estetik görünümü bozar. Özellikle de çene, burun, yanak ve alın bölgelerinde ortaya çıkar. Eğer bu siyah noktalar cilt yüzeyinden çıkartılmazsa sivilceye dönüşebilir, kızarıklığa neden olabilir ve çukurlar yaratabilir. O yüzden burunda oluşan siyah noktalara savaş açın. Doğru uygulamalarla siyah noktalar ile savaşabilir ve cildinizin temizlemesine yardımcı olabilirsiniz.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah noktaları temizlemek için ilk etapta cildinizi yumuşatmanız gerekmektedir. Siyah noktalar cilt yüzeyinden çıkarılmadığı sürece kurtulmak mümkün değildir. Mutlaka bilinçli bir şekilde temizlenmeli ve herhangi bir atığı ciltte kalmamalıdır. Temizleme işlemine geçmeden önce cildinizi buharda 5 dakika tutmalısınız. Buhar sayesinde gözenekleriniz açılacak ve siyah noktalar yumuşayacaktır. Bu işlemin ardından pamuk yardımıyla cildi çok fazla tahriş etmeden sıkma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Ancak bilinçli davranmanız gerekmektedir. Son olarak da cildi sıkılaştıran maskeler uygulamanız gerekmektedir.burunda olusan siyah noktalara savas acin

Siyah Nokta Oluşumunu Engelleyen Maskeler

Maskelerin birçok görevi vardır. Doğru maske seçimi yapıldığı sürece beyaz komedon, siyah noktalar ve yağ bezeleri en iyi şekilde tedavi edilecektir. Siyah nokta temizleme işlemi yaptıktan sonra mutlaka maskeler uygulamanız gerekmektedir. Siyah noktaların oluşumunu engelleyen siyah maske, yeşil kil, beyaz kil, elma sirkesi, karbonat ve aloe vera kullanabilirsiniz. Her maske cildinizde maksimum 20 dakika kadar kalmalıdır.

Siyah Noktalara Neden Olan Etkenler

Siyah noktalar en çok yağlı ciltlerde meydana gelir. Ancak kuru ciltlerde de sık sık rastlanmaktadır. Siyah noktalar gözeneklerin kirden tıkanması ve sebumun artması sonucunda meydana gelir. Aynı zamanda kullanılan ürünler, kozmetik malzemeler ve cildi tıkayan her türlü madde siyah noktalara neden olur. Bu nedenle cilt temizliğini ertelemeden yapmak son derecede önemlidir. Ayda bir kez uzman kişilerden profesyonel bir cilt bakım uygulaması yaptırarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca günlük rutinlerinizi ertelememeli ve cildinize uygun temizleyiciler kullanmalısınız.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!