Ana SayfaGüzellikCilt BakımıDoğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi Mümkün müdür?

Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi Mümkün müdür?

Gözenekleri tıkar ve mikroplaşma ile yayılmaya devam eder. Peki, Oluşan bu sorun için, Doğal ürünlerle sivilce tedavisi mümkün müdür?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Yüzde oluşan sivilceler genel olarak ergenlik dönemlerinde oluşan ve daha sonraki dönemlerde daha sık ortaya çıkan cilt problemlerinden biri olarak bilinmektedir. Her yaştan kişilerde görülebilen sivilce sadece yiyecek ve içecekler ile değil hormonal bozukluklardan da kaynaklanmaktadır. Akne dediğimiz sivilce cildin dış yüzeyinde bulunan gözenekleri tıkar ve mikroplaşma ile yayılmaya devam eder. Peki, Oluşan bu sorun için, Doğal ürünlerle sivilce tedavisi mümkün müdür?

Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler

Sivilceleriniz için mutlaka ilk etapta cildiye uzman doktora görünerek gerekli tedaviyi almanız gerekiyor. Evde ise cildinize daha özen göstererek bu sorundan kurtulmanız mümkün olmaktadır. Cildinize uygulayacağınız maske ve tonikler ile cildinizde gün boyu oluşan kiri temizleyerek gözenekleri açabilirsiniz. Kapalı gözenek sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Evde yemek yaparken kullanmış olduğunuz maya, yumurta, bal, yoğurt gibi ürünleri kullanarak cildinize maske uygulaması yapabilir ve sivilceleriniz den kurtulabilirsiniz.dogal urunlerle sivilce tedavisi mumkun mudur

Doğal Bal Maskesi Uygulayın

Saf ve doğal bal kullanarak sivilceleriniz den kurtulabilirsiniz. Bunun için sivilce olan bölgelerinize sadece saf bal sürmeniz ve balı yarım saat cildinizde bekletmeniz yeterli olacaktır. Ilık su ile yıkayarak, cilt tipinize uygun nemlendirici ile kısa sürede sivilce oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2-3 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. En iyi sonuçları elde etmek için bu maskeyi düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Düzenli uygulanan maske ve temizleme yöntemi ile sivilceleriniz den kurtulabilirsiniz.

Gülsuyu İle Tonikleme Yapın

Cilt temizleme yönteminde en doğal çözümlerden biri cildi doğal gülsuyu ile temizlemektir. Cildinizi sadece gülsuyu ile temizleyerek sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Tamamen doğal olan gülsuyu ile her akşam yatmadan önce cildinizi temizleyerek gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Kirli cilt üzerinde mikroplaşma oluşacağından ve sivilcelerin yayılmasının daha kolay olacağından, bu süreçte en önemli unsur yüzü tamamen temizlemektir. Temizleyici olarak da doğal gülsuyu kullanmanız yeterli. Temizleme işlemi için bir parça pamuk üzerinde az biraz gülsuyu dökmeniz ve cildinize nazikçe masaj yaparak silmeniz yeterli. Bu işlemi günde iki kere uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha canlı görünecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!