Ana SayfaGüzellikCilt BakımıCilt Kuruluğuna Neler İyi Gelir?

Cilt Kuruluğuna Neler İyi Gelir?

Cilt kuruluğuna neler iyi gelir? Biyotin, vitamin B kompleks vitamini olan suda çözünen vitaminlere ait ve uzmanlara göre, onu içeren...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Biyotin açısından zengin 8 sağlıklı gıda tüketimini artırarak kuru cildinize besin takviyesi yaparak ve canlılık kazandırabilirsiniz. Cilt kuruluğuna neler iyi gelir? Biyotin, vitamin B kompleks vitamini olan suda çözünen vitaminlere ait ve uzmanlara göre, onu içeren gıdaların tüketimi, saçı güçlendirme ve cilt parlaklılığı için en iyi çözümdür. Bu gıdalar, saç, cilt ve tırnak sağlığı için de önemli bir protein kaynağıdır.

Cilde İyi Gelen Et Ürünleri

Somon: Biyotin, omega-3 yağ asitleri ve protein en önemli kaynaklarından biridir. Bu üç besin kombinasyonu parlaklık ve sağlık veren kolajen üretimine yardımcı olur, bu yüzden haftada 1-2 kez yemek iyi bir seçimdir.

Su aygırı: Su aygırı, pek çoğu tadı olmayan lezzetli, beyaz bir balıktır. Biraz pahalı olduğundan, omega 3, biotin, magnezyum ve vitamin B12 içerdiğinden cilt kuruluğuna birebir iyi gelmektedir.

Tavuk: Yüksek biotin ve niasin (B3 vitamini) ile saç, cilt ve tırnaklar için vitaminleri içinde barındarın bir besin kaynağıdır. Tavukta bulunan birçok vitamin sayesinde cildiniz de ki kuruluktan kurtulabilirsiniz.

Cilt Yardımcısı Kuruyemişler

Badem: Biotin, protein ve E vitamini gibi diğer besin içeriği, esnek cildinizi korumaya yardımcı olur. Dahası, saç, deri ve tırnak sağlığına katkıda tekli doymamış yağ asitleri, çok iyi bir kaynaktır.

Ceviz: Kuru meyve sağlıktır, kuru cildinize, saçınıza ve tırnaklarınıza gözle görülebilir farklılıklar getirmektedir.

Fındık: Cildinizde bulunan ölü derilerin, kuruluğun giderilmesinde faydalar sunmaktadır.

Cilde İyi Gelen Doğal Besin Ve Yeşillikler

Yumurta: Cilt kuruluğuna, saç ve tırnakların eksiklerini tamamlamaktadır. Biyotin, çinko, E vitamini ve B12 gibi besinleri açısından zengindir. Onlar da çok iyi bir protein kaynağıdır, organik yumurtaları tercih edin ve cildinizin güzellik formunu yakalayabilirsiniz.

Yoğurt: Nostrum, cilt, saç ve tırnakların bakımı açısından biotin ve protein içeriği yüksektir. Ekstra şeker içermeyen yoğurdu seçmelisiniz ki bu aslında vücudumuzdaki kolajeni çözmektedir.

Ispanak: Yeşillik bakımından, biotin ve protein içeriğiyle en yüksek besindir. Bu tarzdaki besinler cildinizi korumakla birlikte sizinde dinç bir şekilde hayatınıza devam etmenizi de sağlamaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!