Ana SayfaGüzellikCilt BakımıBacaktaki Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Bacaktaki Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Eğer sizde bu konudan muzdarip iseniz mutlaka bacaktaki çatlaklara ne iyi gelir? Konusu hakkında bilgi sahibi...

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Ancak bu durum çeşitli cilt problemlerinden dolayı pek mümkün olamayabiliyor. Cilt üzerinde birçok sorun meydana gelebilir. Bazı cilt sorunlarını çok basit yöntemlerle çözebilirken bazılarını ne kadar uğraşsanız dahi çözemeyebilirsiniz. Ancak bu denli zorlu iyileşebilecek olan cilt sorunlarınızın çözümsüz olduğunu düşünmeyin. Cildin her bölümü farklı olduğu için ilk olarak sorunun olduğu bölgeyi tanımalısınız. Ardından sorununuzu çözmeye odaklanabilirsiniz. Cilt sorunları arasında hiç şüphesiz tedavisi en zor olanı ciltteki çatlaklardır. Eğer sizde bu konudan muzdarip iseniz mutlaka bacaktaki çatlaklara ne iyi gelir? Konusu hakkında bilgi sahibi olup bacağınızda bulunan çatlakları iyileştirmeye çabalamalısınız.

Çatlaklar Neden Oluşur?

Vücutta oluşan ya da oluşmaya başlayan çatlaklar, genel olarak ergenlik döneminde büyüme hormonunun artmasıyla beraber vücutta çatlaklar meydana gelir. Ayrıca vücutta en çokta bacak bölgesinde oluşan çatlaklarının oluşmasının bir diğer nedeni ise ani kilo alımıyla doğrudan alakalıdır. Vücut kilo aldıkça esnekliğini kaybeder ve bu durum deri altında çatlakların oluşmasına sebep olur. Ayrıca vücudun susuz yani nemsiz kalıp cildin beslenmemesi de deri altında çatlakların oluşumuna sebebiyet verebiliyor.

Bacak Çatlakları Nasıl Görünür?

Vücudunuzun diğer kısımlarında olduğu gibi bacağınızdaki çatlaklarında görünümü aynı şekilde olur. Bacağınızdaki çatlaklar, ilk olarak deri altında meydana gelen fakat deri üstünde görülen kırmızı ya da morumsu tonlarda bir renge sahiptir. Bu aşamada çatlakları tedavi etmek daha kolaydır. Ancak zaman geçtikçe kırmızı renkli olan bu çatlaklar tedavi edilmezse beyaz bir renk alarak o bölgede yer edinir. Bj aşamada çatlakların tedavisi neredeyse imkansızdır.

Çatlakları Yok Edebilecek Tarifler

Bacağınızda bulunan çatlakları, bazı doğal karışımlar yaparak yok edebilirsiniz. Eğer çatlaklarınız yeni oluşmaya başlamışsa ve kırmızı renkte ise kakao yağını çatlaklarınızın üzerine sürerek bunları yok edebilirsiniz. Aynı zamanda farklı doğal tarifleri deneyerekte çatlaklarınızın görünümünü azaltabilirsiniz. Çatlaklarınızın üzerine aloe vera jeli ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp güzelce çatlak olan bölgeye yedirin. Bu karışım çatlak görünümünü azaltmak ile beraber düzenli kullanım ile zaman içerisinde yok edecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!