Ana SayfaGüzellikCilt BakımıZeytinyağı Cilde Nasıl Uygulanmalıdır?

Zeytinyağı Cilde Nasıl Uygulanmalıdır?

Öyleyse zeytinyağı cilde nasıl uygulanmalıdır? İlk öncelikle cildiniz mutlaka temiz ve arınmış olmalıdır. Yağlı bir görünüme...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Zeytinyağı, güzellik ve bakım için oldukça tercih edilen doğal yağlardan biridir. Özellikle de kuru ciltler için fazlasıyla yararlıdır. Ancak zeytinyağını düzenli kullanmak ve doğru uygulamak son derecede önemlidir. Öyleyse zeytinyağı cilde nasıl uygulanmalıdır? İlk öncelikle cildiniz mutlaka temiz ve arınmış olmalıdır. Yağlı bir görünüme neden olmasından dolayı gece sürülmesi önerilir. Az miktarda zeytinyağını cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu sayede kan akışı da hızlanacaktır. Fakat göz çevresine kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Zeytinyağı Cilde Ne İçin Kullanılır?

Zeytinyağı en fazla tercih edilen güzellik sırlarından biridir. Cildi onarır ve parlaklık katar. Bu sayede birçok bakım uygulamasından zeytinyağı tercih edilmektedir. Zeytinyağını cildiniz tahriş olduğunda, egzama meydana geldiğinde, alerjik reaksiyonlar oluştuğunda ve kızarıklıklar ortaya çıktığında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda nemsiz kalan cildinize zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinize canlılık verecektir.

Zeytinyağı Her Cilt İçin Uygun mu?

Zeytinyağını kuru, mat, yağlı ve karma ciltler rahatlıklıkla kullanabilir. Ancak ne kadar kullandığınız son derecede önemlidir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz sürekli olarak zeytinyağı kullanmamalısınız. Haftada 2-3 kez yeterli olacaktır. Bu durum cildinizin aşırı sebum üretmesine ve aşırı yağlı kalmasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra zeytinyağını cildinizi temizledikten sonra uygulamalı ve geceleri yatmadan önce sürmelisiniz. Böylelikle etkilerini daha iyi görebilirsiniz.

Zeytinyağının Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağının cilde olan faydaları oldukça yüksektir. Güzellik konusunda son derecede başarılıdır. Ancak zeytinyağı katkısız ve doğal olmalıdır. Cilde verdiği faydaları ise; gözenekleri temizler, parlaklık verir, nemlendirir, yumuşaklık sağlar, sivilceleri kurutur, siyah noktaları temizler, kızarıklığı giderir ve ciltteki tahrişleri azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda egzama, akne ve alerjik reaksiyonlar ile savaşır. Düzenli kullanımda yaşlanmayı geciktirir, cildi onarır, ölü derileri ve ölü hücreleri uzaklaştırır. Cilt gece kendinizi yenilemesinden dolayı zeytinyağı gece yatmadan sürülmesi önerilir. Böylelikle sabah uyandığınızda cildinizdeki değişimi fark edebilirsiniz. Bunların yanı sıra soğuk ve sıcak ortamlarda oluşan cilt çatlaklarını da gidermektedir. Temiz cildinize zeytinyağını direkt uygulayabilir ve masaj yaparak cildinize iyice yedirebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!