Ana SayfaGüzellikCilt BakımıZeytinyağlı Cilt Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Zeytinyağlı Cilt Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Cilt bakımı, dört mevsim yapılması gereken adımların başında gelmektedir. Her daim genç ve güzel bir görünüm...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Cilt bakımı, dört mevsim yapılması gereken adımların başında gelmektedir. Her daim genç ve güzel bir görünüm için cilt bakım maskeleri büyük önem taşımaktadır. Son zamanlarda cilt bakımında, zeytinyağı ön plana çıkmış durumdadır. Peki, zeytinyağlı cilt maskesi nasıl hazırlanır?

Zeytinyağlı Cilt Maskesinin Faydaları

Zeytinyağı; cilt için faydalı olan omega yağ asitleri içerir. Bu sayede cildi beslerken nemlendirir. Yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardım eder. Zeytinyağlı cilt maskesi hazırlandığı zaman, düzenli olarak kullanmak gereklidir. Her maskede olduğu gibi, zeytinyağlı maske de; temiz cilde uygulanmalıdır.

Zeytinyağı ile yapılan maskeler; cildi arındırır, renk eşitsizliğini düzenler ve ciltteki tıkanmış gözenekleri temizler. Zeytinyağlı maskeleri, göz kremi olarak da kullanabilirsiniz. Zeytinyağı, serbest radikallere karşı savaşmaktadır. Gece uyumadan önce elinize alacağınız bir miktar zeytinyağını gözaltlarına hafifçe sürmelisiniz. Sürmüş olduğunuz zeytinyağı, ince çizgilerin görünümünü de hafifletecektir. Gece saatlerinde hücreler kendilerini yeniledikleri için doğal ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

cilt maskesi onerisi

Zeytinyağlı Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağlı bir maske yapabilmek için öncelikli olarak, zeytinyağına ve toz şekere ihtiyacınız var. Bu ürünlerle hazırlanacak maske, cildi ölü deriden arındırmaya yardım etmektedir. Üç yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı toz şekeri karıştırarak kolayca peeling maskenizi hazırlayabilirsiniz. Şeker, cildinizde birikmiş olan fazla yağı ve ölü deriyi arındırırken; zeytinyağı nemlendirmeye yardım eder. Oluşturulan bu maske, dudaktaki sert deriyi de yumuşatmaktadır. Kullanacağınız zeytinyağının soğuk sıkım özelliği taşımasına dikkat etmelisiniz. Bu maske düzenli şekilde yapıldığı zaman, tıkanmış gözenekleri küçülttüğü gibi; sivilce oluşumunu da büyük ölçüde engellemektedir.

Zeytinyağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı; cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Kırışıklıkları bütünüyle yok etmemekle beraber, derin çizgilerin daha hafif görünmesine yardım etmektedir. Zeytinyağı arındırıcı amaçla kullanılabileceği gibi, makyaj temizleyici olarak da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Değişen hava koşullarıyla cildin dengesi bozulabilmektedir. Düzenli bir biçimde zeytinyağı kullanımı, bu dengeyi yeniden kurmaktadır. Cildi yaşlanmaya karşı koruyan zeytinyağını, saçlarınızda, kaş ve kirpiklerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zeytinyağı, antioksidan özelliği güçlüdür ve mucizevi ürünlerin başında gelmektedir. E vitamini bakımından zengindir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!