Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYaz Cilt Bakımında Olmazsa Olmazlar

Yaz Cilt Bakımında Olmazsa Olmazlar

Özellikle de yaz cilt bakımında olmazsa olmazlar arasında yer alan güneş kremidir. Yazın yakıcı etkilerinden korunmak, ciltte...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kişi yaş aldıkça ve dış etkenler de üstüne eklenince cildin yıpranması kaçınılmaz olur. Tüm bu olumsuzluklar ortadan kaldırılması mümkün olamayacağı için o zaman daha aza indirgemek gerekir. Herkesin cilt tipi ve yapısı farklıdır. Cilde uygulanan kremler de kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Özellikle de yaz cilt bakımında olmazsa olmazlar arasında yer alan güneş kremidir. Yazın yakıcı etkilerinden korunmak, ciltte oluşabilecek lekelerin önüne geçmek için gerekli olan ürünler arasında yer alır. Diğer bir etken ise cildin günlük temizlenmesi cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Her cilt tipine ayrı ayrı uygulanan yöntemler mevcuttur. Kişi kendi cilt tipine uygun olanı seçip ona göre uygulaması daha iyi olacaktır.

Cildin Güneşten Korunması

İyi ve sağlıklı bir cilt için güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Aslında güneş koruyucu kremleri kış mevsiminde de kullanmak gerekir. Kışın soğuk havaların cilde temasında ciltte kızarıklık, cilt kurumaları ve kaşıntılara neden olabilir. Her cilt tipine uygun olarak seçilen güneş koruyucuları güneşe çıkmadan önce 20 dakika önce sürülmesi gerekir. Cildin erken yaşlanmasına neden olan güneş ışınları aynı zamanda cilt üzerinde istenmeyen lekelerin çıkmasına neden olabilir. 50 faktör olan güneş kremleri cilt için en ideal olanıdır.yaz cilt bakiminda olmazsa olmazlar

Sağlıklı Beslenmenin Cilt İçin Faydaları

Kişinin cildinin yıpranmaması ve yaşlanmaması mümkün değildir. Sağlıklı beslenerek cildin erken yaşlanması engellenir. Kişinin yedikleri ve içtikleri vücut sağlığını etkilediği gibi cildini de etkiler. Fazla şekerli gıdalar tüketiminden kaçınılmalıdır. Cildin elastik yapısının kaybolmasına neden olur. Sağlıklı beslenerek cilt daha canlı ve parlak olacaktır. Ayrıca cilt sağlığı için bazı vitaminler şarttır.

Cilt Nem Dengesi Nasıl Sağlanır

Rüzgârlı havalarda ve güneş de fazla kalmak cilt kuruluğuna ve kaşıntıya neden olur. Özellikle de soğuklarda kişinin cildine uygun nemlendirici ve koruyucu kremler kullanması gerekir. Cilde dışarıdan beslenmesi kadar içeriden beslenmesi gerekir. Bol bol su içmek cilt için olmazsa olmazdır. Meyve ve sebze tüketmek cilt sağlığı için önemlidir. Kişinin suyun içine çeşitli meyveleri atıp içmesi vitaminlerin suya geçmesini sağlanmış olur. Buda cildin nem dengesini sağlayacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!