Ana SayfaGüzellikCilt BakımıGözaltı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Gözaltı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Tek malzeme ile göz çevresi kırışıklarına çözüm hem de çok ucuza kaz ayaklarını yok et. Bunu yaparak güzellik bakım ve cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Göz altı maskesi , göz çevresi botoks, kırışıklara çözüm , göz kırışıklığı , göz çevresi kırışıklıkları gibi sorunlara çözüm bulabilirsiniz

Leyla Çevik
Leyla Çevik
Güzellik Uzmanı

Yazar İçerikleri

Kişisel bakım; hem erkekler hem de kadınlar için en önemli konulardan birisidir. Fakat kadınlar erkeklere kıyasla bu konuya biraz daha fazla önem verir ve zaman harcar. Çünkü bayanlar dış görünüşüne daha fazla önem verir. Ancak unutulmaması ve göz önünde bulundurulması gereken bir şey var ki, o da yaş ilerledikçe, insan vücudunda bazı değişimler görülmesidir. Örneğin; cilt kırışıklıkları, gözaltı kırışıklıkları, saçların beyazlanması gibidir. Bu değişikliklerden gözaltı kırışıklıklarının kısmen de olsa düzeltilmesi mümkün. Bunun için bazı tıbbi yöntemlerin yanında, evde uygulanabilecek doğal yöntemlerle de bu problem çözülebilir. Peki, bu problem nasıl çözülür, gözaltı kırışıklıkları nasıl giderilir?

Tek Malzeme İle Göz Çevresi Kırışıklarına Çözüm!

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı; hem cildi besler hem de cilt için gereken besleyici bileşenleri ihtiva eder. Göz çevresinde ki çatlaklarla savaşmada etkilidir. Cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı

Gözaltı kırışıklıklarını önlemede etkili yöntemlerden birisi de Hindistan cevizi yağıdır. Tıpkı üzüm çekirdeği yağı gibi cildin yenilenmesinde etkili olur. Günlük olarak Hindistan cevizi yağı ile Gözaltı ve çevresine masaj yapmak kırışıklıkların azalmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Avokado

Cildin ihtiyacı olan birçok gıdayı tek başına karşılayabilen bir meyvedir. Bir miktar avokadoyu ezerek göz çevresine ve gözaltına sürerek uygulama yapılabilir. Avokadonun içinde cildin ihtiyacı olan doğal yağlar bulunduğu için, cildin daha genç görünmesini sağlar.

Salatalık

Gözaltı kırışıklıklarını yok etmede en etkili yöntemlerden bir diğeri de salatalık. Yarım santim kalınlığında kesilen salatalığı ve buzdolabında soğutulan salatalık dilimlerini göz çevresine ve kırışıklıkların olduğu bölgeye yerleştirin. 15 dakika kadar bekledikten sonra, soğuk olan salatalık dilimleriyle değiştirin.

Gözaltı kırışıklıklarını yok etmek için uygulanabilecek diğer yöntemler şunlardır:
  • Doğru ve dengeli bir şekilde beslenmek ve buna dikkat etmek
  • Antioksidan açısından zengin olan gıdalar, sebze ve meyveler tüketmek. Örneğin balık ve badem
  • Düzenli olarak egzersiz yapmak
  • Uyku düzenine dikkat etmek ve günde en az 8 saat uyumaya özen göstermek
  • Düzenli olarak soğuk su ile yüz yıkamak
  • Bol su içmek

Bu Konular İlginizi Çekebilir!