Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYazdan Kalma Cilt Kusurlarından Nasıl Kurtulursunuz?

Yazdan Kalma Cilt Kusurlarından Nasıl Kurtulursunuz?

Bu yazıda yazdan kalma cilt kusurlarından nasıl kurtulursunuz sorusunu cevabını bulabilir ve bu konuda bazı tavsiyeler...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Yaz ayları genellikle hassas ciltli kimseler için oldukça çeşitli sorunlar teşkil eder. Aşırı sıcak havalarda ve güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmasıyla oluşan cilt kusurları bazen uzun müddet geçmek bilmez ve cildin yıpranmasına sebep olur. Bu yüzden özellikle temmuz ve ağustos gibi yazın çok hissedildiği aylarda cildin gerekli duyduğu bakımın yapılması önemlidir. Bu yazıda yazdan kalma cilt kusurlarından nasıl kurtulursunuz sorusunu cevabını bulabilir ve bu konuda bazı tavsiyeler edinebilirsiniz.

Güneş Kremlerine Dikkat Edin!

Yaz aylarında ve özellikle deniz turizmi açıldığında cildiniz ile ilgili dikkat etmeniz gereken durumlardan biri doğru ve güvenilir güneş kremlerini kullanıp kullanmamanız olmalıdır. Eğer yaz faktörü nedeni ile oluşan cilt kusurlarınızdan kurtulmak ve bu kusurlardan daha fazla etkilenmek istemiyorsanız mutlaka cilt yapınıza en uygun olan ve yüksek faktörlü güneş kremlerini kullanmanızda fayda vardır.

Güneşin doğrudan cildinize temas etmesi pek çok cilt problemini ve kalıcı kusurları beraberinde getirir, bu sebepten kaliteli ve cildinizi onarmaya yarayan güneş kremlerini kullanmanız gerekmektedir.

yazdan kalma cilt kusurlarindan nasil kurtulursunuz

Cildinizi Nemlendirmeye Özen Gösterin

Yaz ayları ile ilgili cilt kusurlarına sebep olan bir diğer nokta ise cildin gerektiği kadar nemlendirilmemesi durumudur. Eğer cilt yapınıza uygun bir nemlendirici krem kullanıyorsanız bu krem sayesinde cilt kusurlarını en aza indirebilirsiniz. Hem yaz aylarında hem de kışa girişte cildinizin yenilenmesine ve nefes almasına olanak sağlamış olursunuz.

Nemlendirici kremler cildi her daim nemli tutarak cilt yıpranmalarından kırışıklık problemlerine kadar pek çok istenmeyen durumu engellemeye yardımcı olurlar. Bu yüzden cilt yapınıza uygun ve içeriği fazla kimyasal içermeyen nemlendirici kremleri kullanmanız yazın etkisi ile yıpranan cildinizin yeniden onarılmasına yardımcı olacaktır.

Onarıcı Maskeler Kullanın

Yazın cildin yıpranması durumu her ne kadar cildinize özen gösterseniz de pek de kaçışı olmayan bir durum olduğundan bazı alternatif yöntemler denemenizde fayda vardır. Örneğin evde kendinizin de yapabildiği doğal maskeler ile yıpranmış cildinizi onarabilirsiniz. Aleo vera bitkisi özünden faydalanarak arındırıcı ve onarıcı maskeler yaparak daha sağlıklı bir cilde kavuşabilmeniz de oldukça mümkün.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!