Ana SayfaGüzellikCilt BakımıGözenek Sıkılaştırıcı Maskeler, Nasıl Yapılır

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler, Nasıl Yapılır

Gözenek sıkılaştırıcı maskeler ile sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı 5 maske tarifini sizin için hazırladık.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Gözenek sıkılaştırıcı maskeler ile sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Evde pratik bir şekilde hazırlayacağınız maske yardımıyla, cilt bakımınızı doğal bir şekilde yapabilirsiniz. Cilt gözenekleri, cildi dış etkenlere karşı koruyucu görevi görürler. Cilt üzerinde gözeneklerinde genişleme gözlemlenirse, cilt sorunları ortaya çıkabilir. Bu açıdan, cilt gözeneklerinin daha sıkı olması için gerekli bakım uygulamalarını yapmanız önemlidir. Cilt bakımıyla alakalı, hazır ürünler yerine doğal içerikli evde hazırladığınız ürünleri tavsiye ediliriz. Ayrıca, organik bileşenli ürünleri de kullanabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

Gözenek sıkılaştırıcı maskelerin, ev ortamında yapılan sayısız maske tarifi bulunur. Evde hazırlanan doğal içerikli maskelerin her biri, cildi besler ve ihtiyacı olan vitamin, minerali sağlar. Ayrıca, ölü derileri yok eder. Maske içeriğinde kullanılan, ürünün özellikleri doğrultusunda cildinize de katkı sunar. Gözeneklere özel maskeler, cilt gözeneklerinde yer alan hücreleri harekete geçirir ve gözenekleri sıkılaştırır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler Nasıl Yapılır

Gözenek sıkılaştırıcı maskelerin, evde yapımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Bu nedenle, evinizde bulunan mevcut besinler ile maske tariflerini deneyebilirsiniz.

Gözenekleri daha sıkı yapan maske tarifleri şöyle:

Nemlendirici etkili maske:

2 kaşık yoğurt, yarım salatalık, 1 yemek kaşığı kaymak. Salatalığı rendeleyin, daha sonra yoğurt ile karıştırın. ardından kaymağı ekleyerek, krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün, yaklaşık 10 dk. kadar bekletin. Daha sonra soğuk ile cildinizi yıkayın. Maske cilt gözeneklerinizi sıkılaştıracak ve salatalık cildinizi nemlendirecektir.

Şekerli-Limonlu maske:

2 kaşık şeker, 1 kaşık zeytinyağı, birkaç damla taze limon suyu. Malzemeleri karıştırın, krem elde edin. Daha sonra, cildinize peeling yaparak uygulayın. Bir dakika kadar bekledikten sonra, soğuk su ile yıkayın. Haftada birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Yumurta akı-limon suyu maskesi:

Bir adet yumurtanın akı, birkaç damla limon suyu. Malzemeleri karıştırın, daha sonra cildinize uygulayın. Kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayın.

Domates suyu maskesi:

1 adet domates, blender. Domatesin kabuklarını soyun, blenderden geçirin. Elde ettiğiniz domates suyunu, pamuk ile cildinize uygulayın. Yaklaşık 10 dk. bekletin. Haftada birkaç defa rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Buğday unu-limon maskesi:

Yarım bardak ılık su, bir kaşık limon suyu, 3 kaşık un. Malzemeleri karıştırın, krem kıvamına getirin. Temiz cildinize uygulayın. 20 dk. sonra yıkayabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!