Ana SayfaGüzellikCilt BakımıBu Yöntemlerle Elinizi 10 Yaş Gençleştirin!

Bu Yöntemlerle Elinizi 10 Yaş Gençleştirin!

Güzellik sadece saçlar ve yüz olarak değerlendirilmemeli tüm vücut olarak kabul edilebilen kavram olmalıdır. Vücut, saç ve yüz güzelliğinin dışında ellere de önem verilmesi oldukça önemlidir. Eller de yıllar geçtikçe ve dış ortamlardan etkilenerek görselliğini ve yapısını kaybedebilir. Ellerinizde oluşan kırışıklık ve buruşma yaşınızın da ortaya çıkmasına bezende olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Elleri korumak için bazı hususlara dikkat etmekte yarar vardır.

bu yöntemlerle elinizi 10 yaş gençleştirin!
bu yöntemlerle elinizi 10 yaş gençleştirin!

Eller Neden Kırışır?

Ellerde hijyene oldukça dikkat edilmeli ve sağlığını korumak için bazı etkenlere dikkat edilmelidir. Ellerin yeterince önemsenmemesi bakımsız görünmesine ve kısa sürede kırışıp buruşmasına neden olabilir. Genelde boyun, göz ve ellerde erken zamanda kırışıklık oluşması yaşanabilir. Kan akışını engelleyen sigara kullanımı, güneşin etkileri ve bazı temizlik ürünlerinin yanlış kullanımı sonucu ellerinizde hasar ve çatlamalar görülmektedir.

Ellerin Kırışmasını Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

Ellerin cilt bakımını düzenli şekilde yapmak hem yapısının genç kalmasına hem de daha güzel görünmesini sağlayabilir. Ellerin bakımı için hangi bakım yapılmalı? Bazı tüyolarla sayesinde ellerinizin bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bazı Maske uygulamaları ile ellerin bakımlı ve pürüzsüz olmasını sağlamanız mümkündür.

Pürüzsüz Eller İçin Pirinç Maskesi

Doğal yollarla ellerinizin bakımını yaparak daha pürüzsüz olmasını ve görünmesini sağlayabilirsiniz. Gülsuyu, pirinç unu ve süt ilavesi ile yapılan karışımı ellerinize sürüp kuruyana kadar bekletin ve ılık su ile durulanmasını sağlayın İl uygulama ile birlikte pürüzsüzlüğü hissedebilirsiniz.

Limon ve Şeker

Cilt yenileyici bir tarife ihtiyacınız varsa limon ve şekerden elde ettiğiniz bir cilt yenileyiciyi yapabilirsiniz. Şeker ve limonun suyunu karıştırarak elde edilen karışımı ellere uygulayın ve dairesel şekilde sürerek kullanıp sonrasında duruladığınızda cildin ne kadar temizlendiğini görebilirsiniz.

Bu karışım yaşlılığa neden olan lekelerin ve kirlerin giderilmesi için kullanılır. Bakımlı görünmesine yardımcı olan karışım sonrası mutlaka nemlendiricili bir kremi kullanmanız tavsiye edilir.

El Kremi İle Bakım

Sabun ne kadar eller için önemli ise el kreminin seçimi de o derece önemlidir. Elleriniz için iyi bir el kremi kullanarak bakımını yapıp ellerin daha dinç ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

El bakımı için nemlendiricili bir el kremi ile ellerinizin bakımını günde iki kere yapabilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa ellerin her yıkamasından sonra nemlendirici krem uygulayıp daha güzel sonuç alabilmek için pamuklu eldiven giyip uyuyabilirsiniz.

Elleriniz İçin Güneş Kremi Kullanın

Hiperpigmentesyon yaşlanmaya neden olan belirtilerden biri olarak el deri hiperpigmentasyon olarak da ortaya çıkan durumdur fonksiyon bozukluğundan değil, aynı zamanda güneşin de etkisidir. Elleri de korumak için güneş kremi kullanarak tıpkı cildiniz gibi ellerinizi koruyabilirsiniz.

Zeytinyağı İle Gelen Güzellik

Eski çağlardan beri doğal bakım ürünü olarak kullanılan zeytinyağı ile ellerinizin bakımını yaparak nemlendirebilirsiniz. Doğal ve saf zeytinyağı mucizesi ile cilde temas eden zeytinyağı ellere masaj yaparak uygulanıp kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Ayrıca cildi besleyen özelliği olduğundan kırışıklığı gideren özelliğe sahiptir.

Ananas İle Tedavi

İçeriğinde bulunan C vitamini sayesinde kırışıklıkları gideren etkisi ile elleriniz daha dinç ve sağlıklı görünüme sahip olur. Ananası ezerek ellere uygulayıp 20 dakika ellerde bekletip soğuk su ile durulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sayesinde kırışıklıkların daha da etkisinin azaldığını görebilirsiniz. Uygulama sonrası ellerinize nemlendirici krem sürüp bakımını yapabilirsiniz.

bu yöntemlerle elinizi 10 yaş gençleştirin!
bu yöntemlerle elinizi 10 yaş gençleştirin!

Muz Maskesi İle El Bakımı

İçeriğinde bulunan çinko, demir, potasyum, E vitamini A ve B vitamini sayesinde cildi gençleştiren muz maskesi elleriniz için ideal bir nemlendirme sağlar. Kırışıklıkları gideren muz maskesini ellere uygulayıp kurumaya yakın zamanda durulayabilirsiniz.

Bal, Avokado ve Muz Maskesi İle El Bakımı

Ellerinizin bakımı için bal, avokado ve muzu ezerek karışımı ellerinize iyice yedirebilirsiniz daha sonra ellerinizi ılık suyla yıkayıp durulamak yeter olur.

Ellerinize Peeling Uygulaması

Esmer şeker elinizin ölü deriden arınmasını sağlar peeling için 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı toz şeker ve yarım yemek kaşığı süt ile karışım yaparak hazırladığınız kremi ellerinize iyice yedirin. Süt cildi yumuşattığı için ellerinizde de yumuşaklığı hissedebilirsiniz. Uygulama sonrası 10 dakika sonra ellerinizi durulayabilirsiniz.

Doğal ve Saf Yumuşaklık İçin

El bakımı için Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve bal karışımı sayesinde pamuk gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Elleriniz doğal hazırlanan karışım yağ ile oldukça yumuşak bir cilde kavuşur ve pürüzsüz hale gelir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!