Ana SayfaDiyetKilo VermeGece Uyurken Yağ Yakan Besinler, Doğal Kürler, Çaylar

Gece Uyurken Yağ Yakan Besinler, Doğal Kürler, Çaylar

Gece yağ yakan, Maydanoz Suyu, Gece Uyurken yağ yakan besinler, çaylar ve doğal kürler. Uyurken kilo verdiren pek çok doğal yöntem.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Siz uyurken vücudunuz yağ yakacak. Evet, aslında insanın en çok kalori yaktığı dönemlerden biridir uyku. Bir de uykuya geçmeden bir kaç saat önce yemek yemezseniz ve bu kürü uygularsanız vücudunuz gece boyunca daha fazla yağ yakacak.

Sağlıklı Gece Uykusu Saatleri

Uzmanlar uyku için en doğru zamanın 23:00-06:00 arasında olduğu belirtiyor. Bu süre zarfında vücut maksimum oranın yağ yakıyor, kalori harcıyor ve kendini yeniliyor.

Kilo vermek isteyenlerin yapması gereken olmazsa olmaz şeylerin başında hayatını ve uykusunu düzene sokmak gelir. Yediklerinize dikkat edip, biraz da hareket ederseniz kilo vermemeniz mümkün değil.

Bunun yanında metabolizmayı hızlandıran bu kürleri de tatbik ederseniz süreci çok daha hızlandırabilirsiniz.

Bugün size vereceğimiz kür kaynatılmış maydanoz suyu mucizesi olarak da geçen çok özel ve faydalı bir kür.

Uyumadan 1 saat kadar önce içerseniz, vücudunuz normal zamanların kat kat fazlası oranında vücut yağlar erimeye başlayacaktır.

Gece Yağ Yakan Maydanoz Suyu İçmek

Vücutta biriken ödeme atmak için mükemmel bir yöntemdir. Bunun haricinde böbrek taşı, idrar yolları enfeksiyonu ve sindirim sistemi hastalıklarına karşı etkilidir.

gece yağ yakan maydanoz suyu
gece yağ yakan maydanoz suyu

Maydanoz suyunun yağ yakıcı özelliği, cilde olan faydası, gençleştirici görünüm kazandırması ve parlak bir cilt için kullanılmaktadır. Ayrıca maydanoz suyu karaciğerlerdeki yağlanmayı da etkili şekilde önler.

Maydanoz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz sapları ile birlikte yıkanır. Yıkanan maydanozlar ve sapları 2,5 bardak yaklaşık yarım litre suya konur.

Tüm malzeme suda kısık ateşte 2-3 dakika kadar kaynatıldıktan sonra ocak kapatılı 10 dakika demlemeye bırakılır.

Hazırlanan bu maydanoz suyu ılık olarak günün her saatinde arzuya göre tüketilir. Gece yatmadan 1 saat önce içerseniz zayıflama için daha etkili olacaktır.

Gece Yağ Yakan Kürler, Çaylar

Gece yağ yakan kürler ve çaylar ile alakalı farklı uygulamalar mevcuttur.  Günümüzde bu yönde oldukça geniş çaplı bilgiler bulunuyor. Fakat her biri bize uygun olmayabilir. Öncelikle test ederek denemenizde fayda vardır. Ama bitkisel çaylar ve doğal besinler ile yapılan kür ve diyet programları, herkes açısından sağlıklıdır. Sağlıklı olduğu gibi ideal kilonuza kavuşmanıza da yardımcı olacaktır.

Gece Yağ Yakan Besinler

Gece yağ yakan besinler arasında öncelikle, yoğurt kürlerinden bahsedebiliriz.

yoğurt
yoğurt

Yoğurt, metabolizmayı hızlandırdığı için, sindirim sorunlarına iyi gelmektedir. Özellikle ev yoğurdu önerilir. Yoğurdun içine, çeşitli baharat ve meyveler ekleyerek güzel karışım ve kürler hazırlamak mümkündür. Yoğurt, zerdeçal, limon, pul biber, sarımsak, soğan, tarçın vb. besinler ile gece yatmadan önce tüketebileceğiniz, özel kürler hazırlayabilir ve zayıflayabilirsiniz.

Gece Yağ Yakan Çaylar

Gece yağ yakan çay tarifleri şöyle:

3 diş sarımsak, bir çay kaşığı toz zencefil, iki çay kaşığı taze limon suyu, bir çay kaşığı bal, bir bardak su. Sarımsakları ezerek hazır hale getirin. Cezveye, sarımsakları, zencefili, limon suyunu, suyu ekleyerek bir süre kaynatın. Sonra ağzını kapatın, demlenmesi için 5 dk. kadar bekleyin. Süzdükten sonra, içine bal ekleyerek içebilirsiniz. Gece yatmadan önce içtiğinizde, bal eklemeden içebilirsiniz.

1 tatlı kaşığı hibisküs çayı, 1 tatlı kaşığı nane, 1 tatlı kaşığı karabiber ( tane), yarım litre sıcak su. Hepsini, bir sürahi koyun, sıcak su ile beraber demlenmesi için 5 dk. bekleyin. Çayı her gün, aç -tok karnınıza düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Tiroid hastalarının kullanması tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu’nun yağ yakıcı çay tarifi: 4 çay kaşığı yeşil çay, 4çay kaşığı Mate yaprağı, 2 çay kaşığı ısırgan yaprağı, 2 çay kaşığı kekik. Malzemelerin hepsini, bir litre kaynamış suyun içine atın. 10 dk. kadar demlenmesini bekleyin. Günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

Gece Yağ Yakan Doğal Kürler

 Gece yağ yakan doğal kürler arasında, en dikkat çeken kür, yoğurt kürüdür.

Yoğurt kürü; bir kase ev yoğurdunun içine, bir çay kaşığı zerdeçal, bir çay kaşığı zencefil ve bir çay kaşığı tarçın ekleyin. Karışımı gece yatmadan önce tüketin. Ya da yoğurt, pul biber ve limon suyu karışımı elde edebilirsiniz. Tercihe göre değişebilir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, paylaşmayı unutmayın lütfen.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!