Ana SayfaDiyetKilo VermeYağ Yakıcı Detoks Suyu Hazırlama

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Hazırlama

Detoks için hazırlanan kürler aynı zamanda yağ yakımını da büyük oranda desteklemektedir. Sağlıklı yağ yakıcı detoks suyu hazırlama...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kilo verme süreçlerini desteklemek amacıyla yapılan detoks kürleri ve suları aynı zamanda vücudu arındırmaktadır. Genellikle doğal sebzelerden yapılan detoks suları gün içinde sık sık tüketilir ve hem kilo vermeyi destekler hem de vücudu toksinlerden arındırır. Detoks için hazırlanan kürler aynı zamanda yağ yakımını da büyük oranda desteklemektedir. Sağlıklı yağ yakıcı detoks suyu hazırlama ve uygulaması hakkında birçok paylaşım bulunmaktadır.

Detoks Nedir?

Vücudu oluşturan doku ve sistemler sürekli etkileşim halindedir. Devamlı gerçekleşen reaksiyonlar, düzensiz beslenme ve sağlıksız gıdalar vücut içerisinde toksin adı verilen atıkların birikmesine neden olmaktadır. Detoks olarak bilinen bu özel kür ve sular sayesinde bu toksin maddeler vücuttan uzaklaştırılır. Vücut içim zararlı olan bu atıkların uzaklaşmasını kolaylaştıran detoks genellikle 1 ila 5 gün arasında uygulanan bir beslenme düzenidir. İçeriğindeki ürünlere göre vücudu ve organları temizlerken yağ yakımını da hızlandıran detoks kürleri mevcuttur.

Yağ Yakıcı Limonlu Detoks Tarifi

Limon kilo verme sürecini hızlandıran, metabolizmayı aktive eden ve c vitamini içeriğiyle bağışıklığı güçlendiren bir besindir. Diyet listelerinde geniş yer verilen limon ile hazırlanan yağ yakıcı detoks tarifi malzemeleri:

  • 1 adet organik limon
  • 1 bardak içme suyu
  • 1 çorba kaşığı organik elma sirkesi

Hazırlanışı

Limonlu yağ yakıcı detoks tarifi için kullanılan malzemelerin doğal olması oldukça önemlidir. Ayrıca tarifi tek kullanımlık olarak yapmak gerekmektedir. Karıştırılan limon suyu, sirke ve içme suyu taze taze tüketilmelidir.

Yağ Yakıcı Zencefilli Detoks Suyu

Zencefil, özellikle göbek bölgesindeki yağlanmaları ortadan kaldırmaktadır. Keskin bir aroması olan zencefil detoksu tarçın ve karanfille de tatlandırılabilir. Böylece hem aroması hoş olacaktır hem de tarçın, şeker isteğini kesecektir.

Zencefilli detoks suyu malzemeleri:

  • 3 adet taze zencefil
  • 1 litre içme suyu
  • 2 adet çubuk tarçın
  • 5-6 adet karanfil

Hazırlanışı: Bir gece önceden hazırlanacak olan detoks suyu bir gece boyunca buzdolabında dinlendirilmelidir. Taze zencefiller ince ince rendelenir, tarçın ve karanfil ile 1 litre suya katılır. Bir gece bekleyen detoks suyu gün içerisinde tüketilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!