Ana SayfaDiyetKilo VermeKarındaki Gaz Şişkinliği Nasıl Geçer? Kesin Çözüm!

Karındaki Gaz Şişkinliği Nasıl Geçer? Kesin Çözüm!

Yediğimiz gıdaların çoğu gaz ve şişkinlik yapar. Özellikle akşamları karın şişliği çok rahatsız edici ve sevmediğimiz bir görüntü ortaya çıkar. Bu yazıda evde yapabileceğiniz gazı gidermenin yollarını bulacaksınız. Bazı yiyeceklerin yüksek yağ içeren, meşrubat, duman sindirim bozukluklarına neden olabilir. Bu da şişkinliğe yol açabilir. Mideniz şişer gazların birikmesinden dolayı. Yetişkinlerde gaz sancısını gidermek için bazı ipuçları vereceğiz sizlere.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Yetişkinlerde Gaz Sancı Nasıl Giderilir ? Gaz Gidermek İçin Ne Yapmalı :

Yemeği yavaş yavaş yemek ve suyu yavaş içmek. Hızlı yemek yeme gaza ve şişkinliğe yol açacaktır. Fazla hava yutmanıza neden olabilir.

Hafif yiyecekler yiyin. Çok yağlı yemekler ve ağır yemekler gaza neden olabilir.

Gazlı içecekler içmekten sakının. Bunun yerine su içmeyi deneyin. Doğal aromalı su. Dondurma, kuru fasulye, brokoli , ekmek türü yiyeceklerden kaçının. Bu gıdalar vücutta gazın çoğalmasına neden olacaktır. Meyve, sebze, bitki çayları ile beslenmeyi tercih edin. Karanfil , papatya çayı, defne yaprağı , nane önerebiliriz. Tüm şişkinliklerinizde rahatlamanıza yardımcı olur.

Sizi sağlıklı tutacak yürüyüş , koşu gibi sporları da yapabilirsiniz. Hareketsiz bir yaşam tarzı olan kişilerde gaz ve şişkinlik daha sık görülmektedir. Vücudunuzda gazların birikmesini önlemek için egzersiz yapın.

Gazları gidermek için ne yapmalıyım?

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 bardak su
  • Sirke ve suyu karıştıralım. Ve içelim. Gaz ve şişkinlik için % 100 doğal ve etkili bir yoldur. Rahatlıkla uygulayacağınız bir yöntem.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!