Ana SayfaGüzellikKişisel BakımEvde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişlerinizi evinizin ortamında ışıl ışıl bir hâlâ getirmek isterseniz evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi sahibi...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak herkesin isteğidir. Beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için ilk olarak diş bakımına önem ve özen gösterilmesi gerekir. Çünkü sağlıklı dişler ancak diş sağlığına önem verilmesi ile ortaya çıkar. Diş sağlığınıza önem vermeniz için yapmanız gerekenlerin başında dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamak ve diğer ağız sağlığı için gerekli olan şeyleri uygulamanız gerekir. Ayrıca beslenme şekliniz ve düzeninizde dişlerinizin sağlığı ve beyazlığına etkisi oldukça fazladır. Şekerli ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme şekli diş sağlığı açısından oldukça zararlı olsa da fazla tüketmemeye önem vermelisiniz. Dişlerinizi evinizin ortamında ışıl ışıl bir hâlâ getirmek isterseniz evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olarak sizde evinizde uygulayacağınız yöntemler ile bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Zerdeçalın Diş Sağlığına Etkileri

Zerdeçalın birçok alanda faydalı olduğu bilimsel açıklamalarla ortaya konmuştur. Bu sebeple faydaları oldukça fazla olan zerdeçal mutfaklarımızda yerini almış ve vazgeçilmez baharatlar arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Zerdeçalın sarı renkli olması ve boyar madde içermesi diş beyazlatma ile pek bağdaşmasa bile aslında zerdeçal ağız ve diş sağlığında oldukça etkilidir. Biraz toz zerdeçalı, diş fırçanızın üzerine dökerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu sayede bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Çilek İle Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz

Çileğin beyazlatıcı etkisi, diş macunlarının içeriğine eklenmesiyle ortaya çıkmıştır. Ancak dişlerinizi beyazlatmak için çilek içeren diş macunu kullanmanıza gerek olmayabilir. Evinizin ortamında diş renginizi beyazlatmak ve ışıl ışıl dişlere sahip olmak istiyorsanız bu isteğinizi çilek ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir ya da iki adet çileği bir çatal yardımıyla ezin ve dişlerinize fırçanız yardımıyla yayın. Bir süre bekledikten sonra dişlerinizi yıkayarak beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Karbonat İle Diş Beyazlatma

Karbonat beyazlatıcı etkisi, birçok alanda kullanılmasıyla ortaya çıkıyor. Karbonatın temizleyici etkisi sayesinde hem dişlerinizi beyazlatırken hem de dişlerinizi temizlemiş olursunuz. Karbonat ile dişlerinizi beyazlatmak için dişlerinizi fırçaladıktan sonra karbonat ile fırçalamanız yeterlidir. Ancak karbonat ile dişlerinizi fırçalarken karbonatı diş etlerinize değdirmemeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde diş eti sorunlarına ve dişte aşınmalara neden olabilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!