Ana SayfaGüzellikKişisel BakımLazer Epilasyon Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Lazer Epilasyon Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon sonrası neler yapılmalıdır? Lazer uygulaması sonrası cildin tahriş olmaması için bazı önlemler almak gerekir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan lazer epilasyon daha az acı vermesi ve işlemin daha kolay olması açısından sıklıkla uygulanır. Lazer epilasyon mutlaka doktor kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır. Uygulanacak alanın büyüklüğüne ve tüylerin durumuna göre farklı lazer teknolojisi uygulanır. Lazer epilasyon sonrası neler yapılmalıdır? Lazer uygulaması sonrası cildin tahriş olmaması için bazı önlemler almak gerekir. Lazer güvenilir ellerde uygulandığı zaman hiç bir yan etkisi olmayan bir uygulamadır, ama her lazer uygulama yapan merkeze yaptırılmamalıdır. Çoğu merkez ticari amaçlı olduğu için fazla önem vermeden uygulama yapmaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Lazer yaptırmadan önce ağda ve tüy dökücü krem uygulaması yapılmaması gerekir. Güneşte veya solaryum cihazlarında bronzlaşmak ve ardından lazer yaptırmak ciltte ciddi yanıklara neden olur. Lazer öncesi cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınılması gerekir. Sivilce tedavisi gören kişilere lazer önerilmez. Nedeni ise sivilce ilaçları ciltte ciddi kurumaya neden olduğu için yanıklara ve lekelere neden olabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer sonrası lazer uygulanan bölge güneş ışınlarından korunmalıdır. Lazer sonrası bölge nemlendirilmelidir. Lazer uygulamasından sonra bölge kesinlikle tıraş edilmemelidir ve tüy dökücü krem kullanılmamalıdır. Yüze uygulanmış ise yüzünüze güneş koruyucu ve nemlendirici krem harici bir şey sürmeyin. Lazer uygulama sonrası duş alırsanız sabun gibi kurutucu malzeme kullanmayın. Duş sonrası cildin kuruluğunu önlemek için nemlendirici kullanın.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Lazer epilasyon estetik bir uygulama olduğu için ücretli bir işlemdir. Lazer uygulanacak bölgeye ve uygulanan lazer türüne göre fiyatlar değişir. Genellikle tek seans yetmediği için uygulanacak bölgeye göre ve seansına göre ücretlendirme yapılır. Lazer uygulaması mutlaka uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi halde ciltte yanıklara ve lekelere neden olabilir. Aynı zamanda fazla ışın verilmesine bağlı ciltte tahrişlere neden olabilir. Lazer uygulaması yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırılmalıdır. Lazerin özelliği ve uzman bir hekim tarafından detaylı muayene ile uygulanmalıdır. Bazı merkezler tüylere doğrudan uygulama yaparken bazı merkezler kısaltarak uygulama yapmaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!