Ana SayfaGüzellikKişisel BakımAyak Peeling Maskesi Nasıl Uygulanır?

Ayak Peeling Maskesi Nasıl Uygulanır?

Karbonat maskesi ile ayaklardaki ölü deriyi atabilirsiniz. En etkili ayak peelingi esmer şeker ile yapılan maskedir. Ayak Peeling Maskesi Nasıl Uygulanır?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Hayatın ve vücudun yükünü en fazla ayaklar çeker. Bu sebepten ayak bakımı her konuda ilk sırada olmalı ve gereken özen gösterilmelidir. Ayak bakımında ilk dikkat edilecek konu peelingtir. Peeling ayağın ölü deriden arındırılması anlamını taşımaktadır. Ayakların ölü deriden kurtulması için ayak peeling maskelerinin de uygun şekilde hazırlanması ve düzenli kullanılması gerekir. Ayak peeling maskesi nasıl uygulanır? Sorusu da özellikle hanımların çok sık aradığı sorular içerisindedir.

Ayak Peeling Maskesi Nasıl Hazırlanır?

ayak peeling maskesi nasıl uygulanır?
ayak peeling maskesi nasıl uygulanır?

Ayakların daha rahat etmesi ve derinin daha güzel durması için peeling maskesinin hazırlanması gerekir. Karbonat maskesi ile ayaklardaki ölü deriyi kısa sürede atabilirsiniz. Daha beyaz ve parlak ayaklara kavuşmanızı sağlar. Ayak derisinin daha yumuşak ve pürüzsüz olması için karbonat ile suyu karıştırıp her akşam maske şeklinde uygulanabilir. Karbonatın ılık suyla krem haline getirilmesi cildi mükemmel şekilde yumuşatır.

Limon ve Şeker İle Ayak Peelingi Hazırlanır?

Ayakların daha güzel durması ve yorgunluğunun giderilmesi için limon suyu ve toz şekeri karıştırıp kıvamlı bir macun haline getirmelisiniz. Temiz, bakımlı ve özel ayaklar için bu maskeyi hazırlayıp hafta bir kez yapabilirsiniz. Limon ve şeker maskesini hazırlarken limonun suyunu ve kendisini de kullanmayı unutmayın. Genel olarak 1 limon ve 1-2 yemek şeker ile karıştırıp macun haline getirilir. Kolay şekilde sürülen maske yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır. Limonun faydasını ayaklarınızda hissedebilirsiniz.

Esmer Şeker İle Ölü Tabakayı Arındırın

Esmer şeker sayesinde ayaklarınızı en iyi şekilde maskeleyip ölü deriyi arındırabilirsiniz. En etkili ve en bilinen ayak peelingi esmer şeker ile yapılan maskedir. Hindistan cevizi yağı ve 3 yemek kaşığı esmer şeker ve damla esanslı yağ (limon, nane) karışımı ile ayak derinin daha nemli ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Kurumuş ayaklar için bu peeling çok işe yaramaktadır. Haftada 2-3 kez uygulanması gereken esmer şeker maskesi ile daha nemli bir ayağa sahip olabilirsiniz. Nazikçe ovarak uyguladığınız bu maskeyi, her defasında yenisini hazırlayarak kullanmalısınız.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!