Ana SayfaGüzellikKişisel BakımAğda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer?

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer?

Durumların yaşanması her zaman olasılıklar içerisinde yer alır. Ağda sonrası sivilce nasıl geçer? Sorusunun sorulmasının altında...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Ağda kadınların en çok sıkıntı duyduğu tüylerden kurtulmak için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Diğer uygulama yöntemlerine göre daha geç uzama süresi sunmasından dolayı da daha çok tercih edilir. Ağda yapısı gereği sıcak uygulanması ve bez yardımı ile vücuttan tüylerle birlikte alınması gereken bir temizleme yoludur. Bundan dolayı kadınların tenindeki hassasiyet durumuna göre bazen kızarıklık bazen de sivilcelenme gibi durumların yaşanması her zaman olasılıklar içerisinde yer alır. Ağda sonrası sivilce nasıl geçer? Sorusunun sorulmasının altında yatan neden de temelde budur.

Pudra Kullanımı

Ağda yapan kişinin tecrübe ve eğitim kalitesine bağlı olarak bazı yollar hem ağdanın daha kolay yapılmasına hem de sivilce, yıpranma yaşanmamasına dayanak olabilir. Bunların başında pudra kullanımı gelir. Ağda yapılmadan önce yapılacak olan bölgeye pudra kullanılması bölgenin daha az zarar görmesine ve böylelikle sivilce oluşumuna neden olacak durumların da en aza indirgenmesine neden olur. Pudra bebeklerin ciltlerindeki dengeyi sağlamak, kızarıklık oluşumunu engellemek gibi nedenler için kullanıldığından dolayı aynı şekilde ağda yapılan bölgenin korunması için de en pratik yollardan bir tanesidir.agda sonrasi sivilce nasil gecer

Sivilce Kremi Kullanmak

Sivilceler sadece yağlanma, aknelenme gibi durumlarda meydana gelmez. Vücut bazen ağda sonrasında reaksiyon olarak sivilce oluşumu yoluna gidebilir. Bu olduğunda bir cildiye doktorundan yardım almak daha kısa sürede engellenmesine neden olacaktır. Sizi rahatsız edecek seviyeye gelmeden önce sayısı az iken ağda sonrası tahrişten kaynaklanan durumlar için uygun olan kremlerin ve tedavi yollarının vücuda uygulanması sürecin yaşanmadan bitmesini de sağlayabilir. Bunun için bir cildiye hekimine başvurmak yeterli olacaktır.

Ağdadan Sonra Hemen Duş Almak

Ağda işleminden sonra nemlendirici kullanmak bu durumun yaşanmaması açısından önemlidir. Bunun için yapılması gereken nemlendirici kullanmak ve hemen duş almaktır. Ölü hücrelerden arınma işlemine de yardımcı olacağından dolayı lif kullanmak da sivilcelerin oluşmasının önüne geçebilir. Temiz ve hijyenik bir ortamda işlemin yapılması da bu durumu kolaylaştıracaktır. Sivilcelerin sıkılmaması iz kalmaması açısından önem arz eder. Böylelikle tedaviniz daha kısa sürecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!