Ana SayfaGüzellikKoltuk Altı Kararmasını Ne Geçirir?

Koltuk Altı Kararmasını Ne Geçirir?

Bazı doğal yöntemlere de başvurulur. Kadınların sıklıkla araştırma yaptığı koltuk altı kararmasını ne geçirir? Sorusu yanıt bulmaktadır.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Birçok kadının korkulu rüyası koltuk altı kararmasıdır. Özellikle yaz aylarında daha fazla görünen kararmış koltuk altları için çeşitli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Koltuk altlarının daha pürüzsüz ve daha beyaz olabilmesi için kullanılan yöntemler işe yaramaktadır. Yüzlerce kişinin istemediği bir sağlık problemi olan koltuk altı kararması için bazı doğal yöntemlere de başvurulur. Kadınların sıklıkla araştırma yaptığı koltuk altı kararmasını ne geçirir? Sorusu yanıt bulmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

Koltuk altı kararması çok ciddi bir saplık problemi değildir. Ciltte yaşanılan renk değişikliklerini ortaya çıkardığından dolayı hoş olmayan bir görüntüye sahiptir. Koltuk kararmasının neden olduğu bazı durumlar vardır. Güçlü deodorantlar, Aşırı terleme, sigara, birikmiş ölü cilt hücreleri, dar giysiler, aşırı kilo alam ve obezite olma durumu, Aşırı derecede terleme, hormon dengesizlikleri ve diyabet gibi sağlık sorunları koltuk altında kararmalara neden olmaktadır. Sebebi bilinen koltuk altı karaması için doğru tedavi yöntemleri kullanılarak bu sorun giderilebilir.

Koltuk Altı Kararması İçin Doğal Maske Tarifleri

  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu
  • 1 tatlı kaşığı gliserin

Tüm malzemeleri bir kâsede karıştırıp eşit miktarda koltuk altlarınıza sürebilirsiniz. Tüm gece bekletin ve sabah soğuk suyla yıkayın. Renk açılana kadar düzenli olarak her gün yapabilirsiniz.

  • 2 tatlı kaşığı kurtulmuş portakal kabuğu tozu
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu
  • 1 tatlı kaşığı çiğ süt

2 ya da 3 portakalın kabuğunu soyun ve güneşte bekletip kurutun. Bu kabukları ezerek toz haline getirin. Hava geçirmeyen bir kapta bekletin 2 tatlı kaşığı toza diğer malzemeleri karıştırın. Koltuk altınıza sürüp 5 dakika bekletin. Banyolardan önce bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması Tekrar Olur mu?

Koltuk altı kararmasının etki ettiği nedenleri bulup gidermeye çalışmazsanız uyguladığınız kürü uygulamak size bir fayda sağlamayacaktır. Belli bir süre koltuk altını beyazlatsa da biraz zaman geçince yine koltuk altlarında kararma tekrardan oluşabilir. Koltuk altı kararması tamamen görsel amaçlı kişileri rahatsız etmektedir. Tarifleri deneyerek koltuk altı kararmalarınızı engelleyebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!