Ana SayfaGüzellikMısır ve Buğday Nişastası Maskesi Nasıl Yapılır?

Mısır ve Buğday Nişastası Maskesi Nasıl Yapılır?

Eğer evinizde bulunan malzemelerle cildinize maske yapmak istiyorsanız mısır ve buğday nişastası maskesi nasıl yapılır? Konusu hakkında...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Cildiniz gün içerisinde pek çok durumla karşı karşıya kaldığından zaman içerisinde deforme olabilir. Cildinizin deforme olmasındaki bazı faktörler herkesin ne yazık ki gün içerisinde sık bir şekilde maruz kaldığı hava koşulları ve suyun kalitesi ile alakalı olabiliyor. Bu sorunlar genel olarak herkesin gün içerisinde sık bir şekilde karşılaştığı durumlar sonucunda oluşur. Cildinizde meydana gelen cilt sorunlarından en bilinenleri sivilce, akne, siyah nokta ve cilt tonu eşitsizliği oluyor. Bu tür cilt sorunlarından çok kısa sürede kurtulmanız mümkündür. Ayrıca bu sorunlardan kurtulmanız için oldukça maliyetli ekonomik ürünler almanıza da gerek kalmaz. Her evde rahatlıkla bulabilen doğal malzemeler ile kısa süre içerisinde hazırlayıp uygulayabileceğiniz maskeler ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Eğer evinizde bulunan malzemelerle cildinize maske yapmak istiyorsanız mısır ve buğday nişastası maskesi nasıl yapılır? Konusu hakkında bilgi edinip bu maskeleri pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Mısır Nişastası Maskesi

Genel olarak beslenme düzeninde çoğu kişi kilo problemi yaşamamak ve olası sağlık problemlerinin önüne geçmek adına nişastalı ürünler tüketmemeye özen gösterir. Ancak cilt bakım ürünlerinizde nişastalı ürünleri kullanarak hiç beklemediğiniz kadar güzel sonuçlar alabilirsiniz. Mısır nişastası, peeling yani temizleyici özelliği sayesinde doğal ürünler arasında cilt bakım maskelerinde en çok tercih edilen ürünlerdendir. Bir çay kaşığı mısır nişastası ile balı karıştırıp bir maske elde edebilirsiniz. Bu maskeyi peeling yapar gibi dairesel hareketler ile cilde uygulayıp bol su ile yıkamalısınız.

Buğday Nişastası Maskesi

Günümüzde çoğu kişi daha beyaz ve daha pürüzsüz bor cilde sahip olmak istiyor. Bu istekleri, buğday nişastası maskesi yaparak karşılayabilirsiniz. Biraz buğday nişastası ve süt ile bir maske hazırlayıp cildinize sürün. Maskeyi kuruyana kadar bekletip cildinizi bol su ile temizleyin.

Mısır ve Buğday Nişastası Maskelerinin Faydaları

Mısır ve buğday nişastası maskeleri cilt üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkarır. Beyazlatıcı, temizleyici, cilt tonunu dengeleyici ve lekeleri giderici özelikleri bir cildin sahip olduğu tüm sorunları ortadan kaldırır. Ancak bu maskelerin her ikisi de haftada bir defa uygulanmalı ve bol su ile durulanmalıdır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!