Ana SayfaGüzellikMakyajTırnak Pudraları Nasıl Kullanılır?

Tırnak Pudraları Nasıl Kullanılır?

Bu yazıda da tırnak pudrası nasıl kullanılır? Sorusuna cevaplar bulabilirsiniz. İşte kadınların daha güzel görünüm için uyguladıkları tırnak pudrası.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Hemen hemen her kadın ellerinin ve bilhassa tırnaklarının güzel ve güçlü gözükmesini ister. Bu yüzden de kozmetik firmaları tırnak güzelliği için çeşitli yenilikçi ürünler geliştirmektedir. Bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmak için üretilen pek çok bakım ve güzellik ürünü ile kadınlar daha da fazla göz kamaştırabilirler. Bu yazıda da tırnak pudrası nasıl kullanılır? Sorusuna cevaplar bulabilirsiniz.

Tırnak Pudrası Nedir?

Tırnak pudrası bazı renk pigmentlerinin işlenmeden toz halinde tutulması ve bu pigmentlerin bir fırça yardımı ile tırnağa uygulanması ile oluşan bir makyaj ürünüdür. Oldukça yeni olan bu ürün tırnaklarınızın daha metalik renklerde parlamasına yardımcı olduğu gibi oldukça çeşitli renk pigmentleriyle de farklılık sunar.

Tırnak bakımının başında gelen tırnak pudraları ülkemizde de pek çok kozmetik firması tarafından üretilmektedir. Günümüzün en popüler makyaj ürünlerinden olan tırnak pudrası uygulaması ve bakımı oldukça kolay bir üründür.tirnak pudralari nasil kullanilir 2

Tırnak Pudrası Nasıl Uygulanır?

Tırnaklarınızın daha farklı bir görünüm elde etmesini istiyorsanız çok farklı renklere ve ışıltıya sahip olan tırnak pudralarını deneyebilirsiniz. Tırnak pudraları iki kat sürülmüş normal ojenin üzerine uygulandığında tam performans göstermiş olur. Tabi alta sürmüş olduğunuz ojenin rengi de tırnak pudrası açısından önemlidir. Bu işlem için en uygun gözüken oje renkleri şüphesiz doğal ve açık renkler olacaktır. Siyah ya da kahve tonları içeren renkteki ojeler tırnak pudrasının rengini değiştirebilir.

Tırnak pudrasını küçük bir far fırçası kullanarak tırnaklarınıza güzelce yayınız. Bu işlem kolay ve pratik olduğu kadar oldukça zevklidir. Ardından üzerine astar oje çekerek kurumaya bırakınız.

Tırnak Pudrası Nasıl Temizlenir?

Tırnak pudrası uyguladığınız tırnaklarınızın oje ve pudradan arındırılması için bildiğiniz yöntemleri uygulamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Güçlü bir aseton yardımı ile hem tırnak pudrasını hem de pudranın altındaki ojeyi kolayca çıkartabilirsiniz. Ojenin ya da pudranın rengine ve yoğunluğuna göre aseton uygulamasını birden fazla kez tekrar edebilir işlem bittiğinde ise ılık bir su yardımı ile ellerinizi ve tırnaklarınızı dezenfekte edebilirsiniz. Ardından ellerinizi güzelce kurutup kremleyebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!