Ana SayfaGüzellikMakyajYüz Kontürü ile Pürüzsüz Cilt Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüz Kontürü ile Pürüzsüz Cilt Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu durumlarda ise devreye, küçük ama etkili dokunuşlar girmektedir. Peki, yüz kontürü ile pürüzsüz cilt makyajı nasıl yapılır?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kusursuz bir cilt görünümü, hemen herkesin istediği bir durumdur. Cilt rutini ve bakımı düzenli bir biçimde yapılsa da cilt kusurlarından tümüyle kurtulmak mümkün olmayabiliyor. Eşit bir cilt tonu elde etmek oldukça zordur. Bu durumlarda ise devreye, küçük ama etkili dokunuşlar girmektedir. Peki, yüz kontürü ile pürüzsüz cilt makyajı nasıl yapılır?

Pürüzsüz Cilt Makyajında Kontür Adımı

Kontür uygulaması öncesinde, cilt mutlaka makyaja hazırlanmalıdır. Cildi içinde paraben ve SLS gibi maddeler olmayan temizleme ürünleriyle arındırmak gerekir. Ardından tonikleme işlemiyle cilt olması gereken Ph seviyesine getirilir. Tonik sonrasında güneş kremi uygulanmalıdır. Yaklaşık 30 dakika beklemenin ardından cilt makyajı ve kontür işlemine geçilmelidir. Bu adımları gerçekleştirmeden kontür uygulaması yapmak; ten makyajının kalıcılığını ve pürüzsüzlüğünü olumsuz yönde etkilemektedir. Cilde kontür işleminden önce uygulanacak tonik adımında; ürünü pamuğa dökerek uygulama yapmak yerine sprey formunda olan toniklerden tercih etmeniz önerilmektedir. Bu formda olan ürünler ciltte serum etkisini de sürdürür. Cilde fondöten, kapatıcı ve bb krem uygulamasından sonra kontür adımı yapılmalı, transparan pudra ile cilt makyajı sabitlenmelidir. Kontür işleminin ardından makyaj sabitleme spreyleri de tercih edilebilmektedir.

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz kontürü, cilt makyajının en önemli aşamalarından biridir. Yüze derinlik katar, beğenilen ve genç göstermeye yardım eden kısımları öne çıkarır ve incelterek küçük gösterilmek istenen bölgeleri de mümkün mertebe küçültür. Peki, kontür işlemi bunları nasıl gerçekleştirir? Kontür işleminde öncelikli olarak; kahverengi mi yoksa turuncu alt tonlu ürün mü kullanılmak istendiği saptanmalıdır. Cilt tonuna, saç ve ten rengine uyumlu olan ürünler tercih edilmelidir. Kontür işlemi için tasarlanan ve satışta bulunan fırçalarla uygulama yapılmalıdır. Özellikle elmacık kemiklerinin alt kısımlarına yapacağınız kontür uygulamasıyla yanaklar ince gözükecektir.

Yüz Kontürü ve Pürüzsüz Bir Cilt

Yüz kontürü, burun kenarlarına ve alın bölgesine de yapılabilmektedir. Bu sayede alnı fazla geniş olan ve bundan rahatsız olan kişilerin bu sorunu giderilecektir. Aynı zamanda burun, daha ince gözükmüş olacaktır. Tüm kontür işlemlerinden sonra, dağıtma işlemi yapılarak kusursuz bir görünüm elde edilmelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!