Ana SayfaGüzellikMakyajMakyaj Tüyoları Hayatınızı Kolaylaştıracak

Makyaj Tüyoları Hayatınızı Kolaylaştıracak

Makyaj tüyoları ile hayatınızı kolaylaştıracak bu bilgileri bilmeniz sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Makyaj Tüyoları Neler?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Makyaj Tüyoları Bayanların günlük hayatta ve özel günlerde en vazgeçilmez zevklerinden birisi de makyaj olmaktadır. Ayrıca makyaj yapmak için kimilerin oldukça fazla zen göstermekte ve bir hayli zaman kaybetmektedir. Bu iş hakkında bazı pratik bilgilere sahip olursanız eğer ayna karşısında saatlerce vakit geçirmenize gerek kalmayacaktır.

Hayatınızı kolaylaştıracak makyaj tüyoları hakkında şunları bilmeniz sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır:

Daha Dolgun Kirpikler

Makyajın son tamamlayıcı unsurlarından birisi olan rimel kirpikleri daha güzel ve daha bakımlı gösterdiğinden bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ancak küçük bir dokunuş ile kirpikleri de dilediğinizden daha güzel bir şekilde gösterebilme şansınız bulunuyor. Bunun için ise ihtiyacınız olan çok az miktarda bir bebek pudrası olabilir. Kirpiklerinize rimel sürmeden önce bebek pudrasını hafif bir şekilde sürüp daha sonra üzerine kullandığınız rimeli sürmeniz kirpiklerinizi daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu işlem kirpiklerinizin top top olmasının da önüne geçecek ve daha sakin bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden artık kat kat kirpiklerinize rimel uygulamaya son.hayatinizi kolaylastiran makyaj tuyolari

Daha Belirgin Bakışlar

Göz makyajında en ön plana çıkan uygulamalardan birisi de far işlemidir. Kişiler oldukça farklı tonları birbirine karıştırarak göz kapaklarında adeta bir sanat oluşturmaktadır. Ancak bakışların daha belirgin olmasını sağlamak için kişilerin far işlemine başlamadan önce fırçalarını bir miktar ıslattıktan sonra istedikleri renkleri uygulamaları daha hoş renklerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Ancak burada ıslatmak derken fırçayı sadece biraz nemli olması daha doğru bir işlem olacaktır.

Kusursuz Dolgun Dudaklar İçin

Bayanlar makyaj yaparak küçük hilelerle dudaklarını daha ön plana çıkarmayı fazlaca severler. Bunun için tüm makyajı tamamladıktan sonra o güzel rujunuzu sürmeden 5 dakika önce dudaklarınıza bir miktar pamuk yardımıyla nane yağı sürmeniz dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterecektir. Ayrıca bu işlemin dışında dudaklarınızın dış kısmına dudak kalemi yardımıyla bir çerçeve çizmeniz ve içini ruj ile doldurmanız da dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterecek ve görünmesine yardım edecektir. Tüm bu tüyoları etkin bir şekilde uygulayarak daha göz alıcı bir makyaj yapabilirsiniz.

27 Maktaj Tüyosu

Bu Konular İlginizi Çekebilir!