Ana SayfaGüzellikMakyajKusursuz Makyaj İçin Neler Yapılmalıdır?

Kusursuz Makyaj İçin Neler Yapılmalıdır?

Öyleyse kusursuz makyaj için neler yapılmalıdır? İlk öncelikle cildin mutlaka temiz olması gerekmektedir. Cildinizi temizledikten...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Makyaj, estetik görünümü güzelleştiren en önemli ayrıntılardan biridir. Ancak makyajın doğru yapılması kusursuz bir görünüm elde etmek adına son derecede önemlidir. Doğru ürünlerin kullanılması, cildin temiz olması ve cilt yapısına göre makyaj uygulaması yapılmalıdır. Öyleyse kusursuz makyaj için neler yapılmalıdır? İlk öncelikle cildin mutlaka temiz olması gerekmektedir. Cildinizi temizledikten sonra cilt yapınıza uygun nemlendirici ya da baz uygulamalısınız. Aynı zamanda makyaj uygulamasına geçmeden önce cildinize buz küpü gezdirebilirsiniz. Bu sayede makyajın ömrünü uzatacak ve kusurların daha iyi gizlenmesine yardımcı olacaktır.

Makyaj Yapmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyaj uygulamasına geçmeden önce cildi iyi bir şekilde hazırlamak gerekir. İlk etapta cildinize uygun temizleyiciler kullanmalı ve gözeneklerin temizlenmesi için tonik uygulamalısınız. Bu evreden sonra cilt tipinize göre nemlendirici sürmeniz gerekmektedir. Ancak nemlendirici cilt yüzeyinde 5 dakika beklenmelidir. Daha sonra cildinizin tonuna uygun fondöten kullanarak, makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle makyajınız pürüzsüz ve daha kalıcı olacaktır.

Doğru Makyaj Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

Makyajın kusursuz durması için doğru adımlarla makyaj yapılması gerekir. Cildinizi tamamen arındırdıktan sonra yüzünüze uygun fondöten tercihi yapmalısınız. Doğru bir fondöten seçimi yapmak istiyorsanız, ilk olarak boyun bölgenizde deneyebilirsiniz. Ardından yumuşak bir sünger ile fondöteni dağıtabilirsiniz. Makyajın daha kalıcı olması için pudra uygulayabilirsiniz. Ancak pudranın şeffaf olması gerekmektedir. Aynı zamanda pudra tabaka halinde sürülmelidir.

Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Makyaj için en önemli kısım, fondöten ve pudra işlemidir. Bu işleminin ardından far, allık ve ruj uygulamaları da son derecede önemlidir. Kusursuz bir görünüm için farınızı mutlaka fırça yardımıyla uygulamalısınız. Göz makyajında dikkat edilmesi gereken kısımlardan biri ise, gözlerin büyük ve küçüklüğüdür. Eğer gözlerinizin daha iri ve göz alıcı istiyorsanız koyu renkler tercih edebilirsiniz. Ayrıca göz altlarına beyaz kalem sürerek, kusursuz bir görünüm sağlayabilirsiniz. Farınızı mutlaka gölgelendirmelisiniz. Gözlerinizin çekici görünmesini istiyorsanız maskara kullanmalısınız. Maskara kirpiklerin en alt kısmından başlanarak uygulanmalıdır. Böylelikle kirpikleriniz uzun görünecektir. Doğru bir allık uygulaması için kahve ve pembe tonlarda allık sürebilirsiniz. Ancak allık çok abartıya kaçınmamalıdır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!