Ana SayfaGüzellikMakyajRujun Gün Boyu Etkisi Nasıl Sağlanır?

Rujun Gün Boyu Etkisi Nasıl Sağlanır?

Gün boyunca kalıcı olması hayat kurtaracaktır. Rujun gün boyu etkisi nasıl sağlanır? sorusunun cevabı bu noktada önemli bir hal alır.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kadınların ortak sorunlarının başında gelen rujlar ve daha kalıcı hale getirilmesi konusunda her geçen gün farklı yollar ortaya atılmaktadır. Mat rujların üretilmesi gibi üretici firmalar tarafından çözüm olarak sunulan bazı yolların da ortaya çıkması kadınların kafalarının daha çok karışmasına neden olmuştur. Rujunuzu sürdükten sonra yemek yemek, çay veya kahve içmek durumunda kalacağınızdan dolayı bu süre zarfında gün boyunca kalıcı olması hayat kurtaracaktır. Rujun gün boyu etkisi nasıl sağlanır? sorusunun cevabı bu noktada önemli bir hal alır.

Dudak Balsamı Kullanmak

Rujunuzu sürmeden önce yapacağınız bazı teknikler daha etkili ve uzun süre ruj kullanabilmenize neden olacaktır. Rujunuzu sürmeden önce diş fırçası ile ölü derileri dökebilirsiniz. Bunun için fırçanın kuru olduğundan emin olmalısınız. Kuru diş fırçasını dairesel hareketler yaparak kullanabilirsiniz. Bu sayede dudağınızdaki ölü deriler yok olacaktır. Ardından dudak balsamı kullanmayı denemelisiniz. Nemlendirilmiş bir dudak ruju daha iyi saracaktır. Balsamdan sonra dudağınızı bir havlu ile kurulamanız da fazla yağın alınmasına neden olacaktır. Bu şekilde daha uzun süre kalan rujdan bahsetmeniz olası bir hal alır.rujun gun boyu etkisi nasil saglanir

Dudak Astarı Kullanmak

Bir başka uzun ruj keyfi için kullanılacak yol ise dudak astarı kullanmaktır. Rujunuzu sürmeden önce dudak astarınızı kullanmak rujunuzun hem daha dolgun ve kalıcı görünmesine neden olurken hem de daha canlı bir renk olarak kullanmanıza da olanak sağlayacaktır. Dudak astarınızın mat olduğundan emin olmayı unutmamalısınız. Aksi durumda tam tersi etki elde etmeniz söz konusu olacaktır.

Rujun Sürülmesi Konusundaki Detaylar

Rujunuzun daha uzun süre kalıcı olması için rujunuzu sürerken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Bunların başında rujunuzu fırça ile sürmek gelir. Küçük bir fırça ile rujun sürülmüş olması kalıcı olması açısından oldukça önemlidir. Ayrıca rujunuz daha iyi yayılacağından daha canlı da anlaşılacaktır. Rujunuzu çok katlı olarak kullanmak da bir başka yol olacaktır. Tek kat sürülen rujun daha kısa sürede uçacağı ve silineceği unutulmamalıdır. 3 kat kadar ruj sürülmesi de kalıcı olmasını sağlar.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!