Ana SayfaGüzellikLazer Epilasyon Cilde Nasıl Zarar Verir?

Lazer Epilasyon Cilde Nasıl Zarar Verir?

Böyle bir durumda lazer epilasyon cilde nasıl zarar verir? oldukça merak konusu olmaktadır. Lazer epilasyon yanlış yapıldığında...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri tedavi etmek amacıyla yapılan bir yöntemdir. Etkileri ve faydaları genellikle düzenli seans aralıklarından sonra tespit edilir. Yinede bu seanslar tüylerin yapısına ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak lazer epilasyonda dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Bilinçsiz bir şekilde yapıldığında cilde son derecede zarar verir ve geri dönüşü olmayan lekeler bırakabilir. Böyle bir durumda lazer epilasyon cilde nasıl zarar verir? oldukça merak konusu olmaktadır. Lazer epilasyon yanlış yapıldığında ve işlem sonrası yeteri kadar bakım yapılmadığı sürece ciltte tahrişe yol açar. Bununla beraber kızarıklık, yanık izleri ve lekelenmeler meydana gelir. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırırken mutlaka uzman kişilerden destek almalı ve işlem sonrası güneş gibi etkenlerden uzak kalmalısınız.

Lazer Epilasyonun Yapılmaması Gereken Durumlar Nedir?

Lazer epilasyon mutlaka uzman kişilerin yardımıyla cilt tipiniz tespit edilerek yapılması gerekmektedir. Uzman kişiler aynı zamanda işlem sonrası bakım önerilerini anlatacaktır. Eğer lazer epilasyon yapılacak olan bölgede sivilce, egzama, uçuk ve alerjik durumlar varsa, bu sorunlar hafifledikten sonra yaptırılmalıdır. Ayrıca solaryum sonrası lazer epilasyon tavsiye edilmemektedir. Aksi durumda bölgede yanmalar, kaşıntı, şişme ve kalıcı yaralara neden olacaktır.

Lazer Epilasyonun Herhangi Bir Zararı Var mıdır?

Lazer epilasyon sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmez. Ancak cilde zarar vermemesi için bazı detaylara dikkat etmek son derecede önemlidir. En önemlisi de uygulama sırasında hijyene dikkat edilmelidir. Enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak adına temiz ortamlarda yapılmalıdır. Aynı zamanda egzama ve alerjik reaksiyonlar vücudunuz da meydana geliyorsa, lazer epilasyon yapılmaması gerekir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulaması diğer yöntemlere göre daha az acı verir ve oldukça avantajlıdır. Kıl köklerini hafifletmeye yardımcı olarak, tüylerin azalmasını sağlar. Ayrıca her bölgeye uygulanabilir. Uygulamalar uzman kişiler aracılığıyla düzenli seanslar oluşturulur. Bu seanslar göz ardına alınmaması gerekir. Böylelikle istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamalarında en önemli unsur, hijyenik ortamlardır. Uygulamalar boyunca cildinizde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu durum oldukça normal ve kısa sürelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!