Ana SayfaGüzellikMakyajDraping Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Draping Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Makyaj teknikleri için son zamanlarda fazlaca popüler olan draping makyaj nedir? Nasıl yapılır? Bu makyaj türü hakkında tüm merak edilenler haberimizde.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Her kategoride olduğu gibi güzellik kategorisi içerisinde yer alan makyajda da her sene farklı trendler meydana geliyor. Makyaj teknikleri için son zamanlarda fazlaca popüler olan draping makyaj nedir? nasıl yapılır? konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Hangi Yıllardan İlham Alındı?

Makyajda kullanılan draping tekniği, aslında yeni makyaj trendi gibi görünüyor olsa bile geçmişi 1970’li senelere kadar dayanıyor. Makyaj sektörünün geriye dönük olan trendleri baştan ele alıyor algısı aslında bu makyaj trendiyle birlikte ispat edilmiş oluyor. Bu makyaj için daha çok bronz tonlu olan ürünlerle kontür yapmak yerine, biraz daha pembe renklerde allıklar tercih ediliyor. Uygulama aşamasında ise size gerekli olacak tek şey sadece bir allık ve allık fırçası.

Doğallık

Draping makyaj tekniğini yaparken çok fazla abartılı olan aşamalardan kaçınmak gerekir. En önemli olan noktalardan biri de makyajı yüze eşit bir oranda dağıtmaya dikkat etmelisiniz. Bu makyajın baş rolü olan allık özellikle belli bölgelere uygulanarak doğallık elde edilmeye çalışılmalıdır. Draping makyaj türünü tercih eden ve kullanmayı düşünen kişiler yapacakları göz makyajlarında ağır renklerden de uzak durmalıdır. Çünkü draping makyajında temel amaç doğal ve minimal bir görüntü yakalamaktır. Göze yapılacak hafif ve aydınlık renk tonları sade bırakılmalı sim gibi ağır far sürmekten kesinlikle kaçınılmalıdır. Eğer istenirse siyah ya da kahverengi gibi bir göz kalemi sürülerek de gözde beklenen etkinin alınması mümkün olacaktır.

Draping Makyaj Neden Tercih Edilmeli?

Bazı kişiler abartı makyajdan hoşlanır. Ancak sade, minimal tonlarda uygulanan bir makyajı tercih eden kişi sayısı da çok fazladır. Eğer sizler de daha sade ve sağlıklı bir görünümden hoşlanıyorsanız, bu makyaj trendi tam size göre. Yüze biraz daha biçim vermek, ön plana çıkarılacak alanları vurgulamak amacıyla allık kullanmak çok daha doğal bir etki meydana getirir. Pembe ya da şeftali renklerde olan bir toz allık, koyu tonlu bir kontürden daha etkili bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda uygulaması da oldukça pratik.

Yeni Makyaj Trendi! Draping!

Bu Konular İlginizi Çekebilir!