Ana SayfaGüzellikMakyajGünlük Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Günlük Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Bazen günlük makyajımızda hangi ürünleri kullanmamızla ilgili kafamız karışabiliyor. Peki, günlük makyaj nasıl olmalıdır?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Hemen her gün, işe ya da okula giderken kozmetik ürünlerinden faydalanıyoruz. Son yıllarda ise, pek çok ürün karşımıza çıkıyor ve bazen günlük makyajımızda hangi ürünleri kullanmamızla ilgili kafamız karışabiliyor. Peki, günlük makyaj nasıl olmalıdır?

Nemlendir ve Canlandır

Günlük makyajda, atlanılmaması gereken en önemli adımlardan biri cildi iyi bir biçimde nemlendirmektir. Yaz aylarında ve özellikle kış aylarında nemlendirici mutlaka uygulanmalıdır. Yağlı ciltler, su bazlı ürünler kullanmalıdır. Kuru ve hassas ciltler ise, güneş koruma faktörü yüksek olan kremleri tercih etmelidir. Cildi dış etkenlerden ve güneşin zararlı ışınlarından korumak için, makyajdan yaklaşık bir saat ya da kırk beş dakika önce krem sürülmelidir ve cilt makyajına geçilmeden önce ürünün emilmesi beklenmelidir. Bu adım iyi bir makyaj bazı görevini de üstlenir. Nemlendirilmemiş bir cilde uygulanan ten ürünleri, özellikle kapatıcılar bir süre sonra kurumaya, pul pul dökülmeye başlayacaktır. Nefes almayan cilt, ten ürününü kusmaya ve dolayısıyla yapılan makyajı da bozmaya başlar.

Bol Maskara Az Far

Günlük makyajı diğer makyajlardan ayıran en büyük etkenlerden biri, far uygulamasının yoğunluğu olmamasıdır. Maskara sayesinde büyük ve etkileyici bakışlar yaratabiliriz. Bu uygulama esnasında az far kullanımını tercih edersek; ya da koyu tonlar yerine bej, ten rengi gibi sade renkleri seçersek oldukça doğal bir görünüm elde ederiz. Özellikle koyu renk dudakları tercih ediyorsanız, göz makyajınızı mümkün olabildiğince sade tutmalısınız. Hem koyu göz makyajı hem de belirgin ve dikkat çeken dudaklar, sizi doğal bir görünümden uzaklaştıracaktır.

Ruj Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hemen her makyajı tamamlayıcı kozmetik bir üründür ruj. Öncelikle, günlük makyaj yaptığınız zaman; sürdüğünü ruju kaç saat sonra sileceğinizi düşünmeniz gerekiyor. Uzun süre kullanacağınız mat rujlarınızın altına mutlaka nemlendirici bir ürün kullanmalısınız. Günlük olarak şeftali ya da açık pembe gibi tonları tercih edebilirsiniz. Koyu göz makyajı seviyorum diyorsanız ve günlük olarak da kullanmayı istiyorsanız o zaman dudaklarınızı geri planda bırakmanız gerekiyor. Aksi halde görüntünüz günlük makyajdan uzaklaşacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!