Ana SayfaGüzellikMakyajDoğal Pigmentler İçeren Fondötenler Ne İşe Yarar?

Doğal Pigmentler İçeren Fondötenler Ne İşe Yarar?

Ürünler çıkartmayı başarmışlar. Makyaj yaptığınız hangi makyaj yok gibi gösteren bu doğal pigmentler içeren fondötenler ne işe yarar?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

2010’lu yıllara kadar, yüzdeki tüm kusurları bir maske varmış gibi örtmek oldukça trend bir makyaj akımı iken, artık insanlar daha doğal görünen, daha yok gibi duran makyaj trendlerine yönelmiş durumdalar. Her şeyin daha doğalına yönelen insanlar, fondötenler için de bu etkiyi bırakan ürünler çıkartmayı başarmışlar. Makyaj yaptığınız hangi makyaj yok gibi gösteren bu doğal pigmentler içeren fondötenler ne işe yarar?

Yok Gibi Makyaj

Doğal pigmentlerin yer aldığı fondötenler pek çok bilinen makyaj markası tarafından piyasaya sürülmüş durumdadır. Bu fondötenlerin ortak özelliği, ciltteki kusurları kapatırken, ten rengine uyum sağlaması ve yok hissi uyandırmasıdır. Özel geliştirilmiş formülleri sayesinde bu işin üstesinden ustalıkla gelen fondötenleri kullanan insanlar, sonuçlardan oldukça memnundurlar. Hem yüzündeki kızarıklıkların giderilmesine ve cilt renginin eşitlenmesine yardım eden bu fondötenler, yüzdeki gözeneklere ve kırışıklıkların içine dolmamakta böylece daha doğal bir görünüm sağlanmaktadır.dogal pigmentler iceren fondotenler ne ise yarar

Neden Doğal Pigmentli Fondötene Geçiş Yapılmalı?

Özellikle agresif ciltler için fondöten bulmak oldukça zordur. Herhangi bir makyaj malzemesi değişiminde kabaran ve kızarıklıklar oluşan ciltlerde bile işe yarayan doğal pigmentli fondötenler, her cilt tipine uygun üretilmekte ve her mevsim kullanılabilir olmaktadırlar. İnce yapılı olan bu fondötenler, aynaya bakıldığında ciltte makyaj yokmuş hissi uyandırmaktadır. Ciltteki renk tonlarını eşitleyerek doğal görünüm elde edilmesini sağlayan bu ürünler, makyaj markalarının son icadı yerine geçebilir.

Bu Fondötenlerin Faydaları Nedir?

Doğal pigmentli fondötenler, diğer fondötenler ile kıyaslandığında, daha hafif ürünlerdir. Ciltleri yormaz ve çıkartılması da kolaydır. Cilde sürüldüğünde kalıcılık sağlayan bu fondötenler çıkartılırken de bir o kadar rahattır. Vücudumuzun nefes almasını sağlayan gözeneklerimize dolmayan bu doğal bitişli fondötenler, kadınlar tarafından oldukça sevilmektedir. Cilt yüzeyinde pürüzler oluşturmadan cilt tonunu eşitlerler. Doğal pigmentli fondöten kullanan kadınların çoğunun ortak vardıkları yorum ise yüzlerinde ağırlık hissetmemeleridir. Kalın ve yoğun olan fondötenlerin hem dağıtılması hem cilde yedirilmesi hem de ciltte tutulması daha zordur. Doğal pigmentli fondötenlerin ise dağıtımı oldukça kolaydır ve ciltte ağırlık yapmazlar. Kullananların hayatlarına rahatça devam etmesini sağlarlar.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!