Ana SayfaGüzellikMakyajTubing Maskara Nedir?

Tubing Maskara Nedir?

Bu terimlerden biri olan tubing maskara nedir? nasıl kullanılır, diğer maskaralardan farkı nedir gibi bilgilere yazı içeriğinde...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Güzellik sektöründe her gün farklı bir terim ortaya çıkmaktadır. Bu terimlerden biri olan tubing maskara nedir? nasıl kullanılır, diğer maskaralardan farkı nedir gibi bilgilere yazı içeriğinde yer verilmiştir.

Nasıl Bir Maskara

İngiltere’de başlayan tubing maskara akımı diğer ülkelerde de trend olarak devam etmektedir. Maskaranın en yoğun etkili hali olarak tanımlamak mümkün tubing maskarayı. Kirpikler üzerinde bir tüp şeklinde kullanılması sonucu bu isimle anılan maskara her bir kirpiğin ayrı ayrı kaplanması olarak tanımlanabilir. Bu maskara sayesinde daha yoğun, hacimli, dolgun ve uzun kirpik görünümü elde edilmektedir. Diğer maskaralardan ayıran özelliği kirpikler üzerinde katman oluşturmamasıdır.tubing maskara nedir

Faydaları

Her makyaj malzemesinde olduğu gibi maskaralar da uzun süreli kullanılmamaktadır. Isı, göz yaşı, terleme gibi nedenlere bağlı olarak maskaralar akar ve gözün kötü görünmesini sağlar. Bunun için sürekli gözleri takip altında tutmak ve akan boyayı silmek yorucu olur. Tubing maskaralar bu sıkıntıyı ortadan kaldıracak teknoloji ile üretilmektedir. Akma ve dökülme sorununu ortadan kaldıran bu maskaralar ayrıca kolayca temizlenmesi ile de tercih edilmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Tubing maskaralar dolgun, hacimli ve uzun kirpikler sağlaması, dökülme ve bulaşma özelliği taşımaması ve ayrıca kolay temizlenme olanağı sunması açısından tercih edilmektedir. Kuaförünüzden destek alarak sürebileceğiniz gibi tek başınıza da tubing maskarayı kirpiklerinize sürmeniz son derece kolaydır. Demode olmuş diğer maskaraların uygulama yöntemi ile aynı olan bu maskaralar da kirpik diplerinden uclara doğru ürünün fırçası desteği ile sürülür. Kirpiklerin her birirnin kökünden ucuna kadar maskarayı alması dikkat edilmesi gereken püf noktasıdır.

Kullanımı son derece kolay olan tubing maskarayı temizlemekte çok kolaydır. Maskarayı kirpiklerden çıkarmak için makyaj temizleyicilere ihtiyaç duyulmaz. Yapılması gereken su ve pamuk ile kirpikleri maskaradan arındırmak. Tüp şeklinde kirpikleri sardığı için tubing maskara temizlenirken yayılmaz ve kolayca çıkar.

Pek çok marka normal maskaraları rafa kaldırarak tubing maskaraları üreterek müşterilerine sunmaktadır. Hacimli ve uzun kirpikler istiyorsanız alacağınız tubing maskaranın kaliteli ve tanınmış bir marka ürünü olduğuna dikkat etmeniz yeterli.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!