Ana SayfaGüzellikCilt BakımıSelülitsiz Güzel Bacaklar İçin Ne Yapmalısınız?

Selülitsiz Güzel Bacaklar İçin Ne Yapmalısınız?

Zayıf insanlarında bacak ve kalçalarında selülit olabilmektedir. Peki, selülitsiz güzel bacaklar için ne yapmalısınız?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Deri altında kontrolsüz ve aşırı derecede yağ hücresi birikmesiyle oluşan selülit, bir çok insanın korkulu rüyasıdır. Özellikle üst bacak ve popo kısmında oluşan bu sorun portakal kabuğu görünümüne neden olur. İstendik bir durum olmayan selülit, tedavi edilmezse zaman içerisinde dolaşım sistemini tehdit eder ve dokularda hasara neden olur. Selülit bir doku sorunudur. Bu yüzden tamamen aşırı kiloya bağlıdır denilemez. Zayıf insanlarında bacak ve kalçalarında selülit olabilmektedir. Peki, selülitsiz güzel bacaklar için ne yapmalısınız?

Selülitsiz Bacaklar İçin Yapılması Gerekenler

  1. Bol hareket: Özellikle ev hanımları ve masa başı çalışanların günlük hareketlerini arttırması gerekiyor.
  2. Su içmek: Bol bol su içmek, selülitten kurtulmak için en etkili yöntemdir. Su dolaşım sistemini hızlandırır. Dolayısıyla selülit oluşumu önlenmiş olur.
  3. Squat hareketi: Çömelme olarak da bilinen squat hareketini düzenli olarak yapmak, bacak ve kalçadaki selüliti yok etmektedir.
  4. Sağlıklı beslenme: Sağlıklı bir vücut ve pürüzsüz bir cilt için aşırı yağlı, kızartma ve fast food tüketiminden uzak durmak gerekiyor.
  5. Yürüyüş: Her gün düzenli olarak yapılan yürüyüş selülit oluşumunu engellemektedir.
  6. Peeling: Uygun ürün ve malzeme ile selülitli bölgeye peeling yapmak son derece etkilidir. Var olan selüliti giderdiği gibi yeni selülit oluşumunu da önlemektedir.

selulitsiz guzel bacaklar icin ne yapmalisiniz

Selülit Karşıtı Kahve Kürü

Bir tatlı kaşığı pişmiş ya da toz halindeki kahve telvesine 2 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenir ve selülitli bölgeye kalın bir tabaka halinde sürülür. Uygulama sırasında bastırarak masaj yapılır. Daha sonra kür 30 dakika bekletilir. Kahve dolaşım sistemini uyarıp kan akışını hızlandıracaktır. Süre dolduktan sonra ılık su altında yine sert masaj ile kür arındırılır. Haftada 3 gün uygulama yapılabilir.

Selülit Karşıtı Yağ Kürü

20 ml. zeytinyağı, 4 damla ardıç yağı, 4 damla limon yağı ve 3 damla lavanta yağı karıştırılır. Yağ kürü sorunlu bölgeye masaj yaparak yedirilir. Streç film sarılarak bölgenin yağı iyice emmesi sağlanır. Kür ne kadar uzun süre kalırsa o kadar etkili olacaktır. Haftada 3-4 defa uygulamak gerekiyor.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik