Ana SayfaGüzellikMakyajMakyajda Sezonun Renkleri

Makyajda Sezonun Renkleri

Cildin rengine, saçlarınıza ve gözlerinize göre makyajda sezonun renkleri dört mevsimde sınıflandırılır. Eğer ilkbahar ayında iseniz...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Cildin rengine, saçlarınıza ve gözlerinize göre makyajda sezonun renkleri dört mevsimde sınıflandırılır. Eğer ilkbahar ayında iseniz, bal, bronz veya kahverengi, kırmızı tonlarda saçlarla karakterize edilir. Allıkların yanaklarınızı süslemesi yeşil veya açık kahverengi renklere sahip olması muhtemeldir. Cildinizde uygun birçok altın rengi, sarı ve şeftali tonları bulunur. Cildinize uygun sezonun renkleri size çok fazla seçeneklerle sunulmaktadır. Bu renkler sizlere özel olarak sunulur.

Makyaj

Bej renkli tonlar makyajda moda olmaktadır. Pudra kullanarak çillerin yoğun görünmesini istememeniz durumunda kum rengi, mavi ve yeşil büyüleyici bir sezonu açar. Makyaj tonları bronz, altın, açık yeşil, mandalina, şeftali, leylak, kalem ve rimel, gri, yeşil veya siyah renk olmaktadır. Allık renkleri şeftali, ahududu, bronz, mercan, dudaklar için mercan, mandalina, fayans, gül rengi uygundur. Makyajda sezon renkleri her zaman değişmektedir. Bu renkler çok fazla çeşitlere sahip olmaktadır. Bu renkler moda olan ve karma renkler ile birleşen güzel doğal sezon renkleridir.makyajda sezonun renkleri

Sarışınlar İçin Makyaj

Sarışınlar için ideal, bej, pembe veya şeftali gölgeleriyle toprak tonlar hafif gündüz makyajıdır. Bu göz makyajı, şaşırtıcı bir şekilde dudaklarda parıldayan yumuşak pembe veya bej bir parıltıyla ve yumuşak bir allık ile birleşir. Kızıl renklere sahip bayanların gözlerinin günlük makyajı için ideal tonlar altın, toprak ve pastel renklerdir. Bu renkler dudaklardaki yumuşak pembe, kiraz rengi veya çıplak tonları ile muhteşemdir, ancak dudaklar sıcak kırmızı tonlarında aynı derecede etkileyicidir.

Sezonun Renkleri

Doğal ve taze görünen etkileyici, günlük makyaj için mükemmel renkleri seçiniz. Hangi gölge renkleri seçersiniz sezonun renklerini elde edersiniz. Aşağıda, tüm kadınlar için ideal bir günlük makyaj ve saç rengine göre günlük makyaj önerileri oluşturmak için atılacak adımların bir listesi bulunmaktadır. Günlük makyaj ve sezonun renkleri için temel adımlar bulunur. Önce, yağ ve kir izlerini temizleyerek ve yıkayarak yüzünüzü iyice temizleyiniz. Yüz nemlendiricinizi uygulayınız. Kış koruyucunuzu kesinlikle unutmayınız. Sizi zararlı tehlikeli güneş ışınlarından koruyacak, solma ve erken yaşlanma oluşumunu önleyen kozmetik bir üründür. Başka bir nemlendirici veya astar uygulamak isteyebilirsiniz. Sonra cildiniz için krem uygulayın, çünkü bu etkiyi daha doğal ve makyaj kadar ağır yapmaz. Ancak, makyajı tercih ederseniz, sorun olmaz. Koyu halkaları örtmek için kapatıcının uygulanmasını ihmal etmeyin, aynı zamanda gözlerinize tazelik de ekleyiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!