Ana SayfaGüzellikMakyajAllık Seçimi Yapma

Allık Seçimi Yapma

Ten renginize uyumu gibi farklı pek çok etken bulunur. Peki, allık seçimi yapma konusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Allık seçimi, makyajı tamamlayan en önemli adımlardan biri olduğu için oldukça önemlidir. Doğru renk kullanımı, makyaj tarzınız, kullandığınız diğer ürünlerle allığın rengi ve ten renginize uyumu gibi farklı pek çok etken bulunur. Peki, allık seçimi yapma konusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Allık Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar

Makyajın en önemli tamamlayıcılarının başında allık kullanımı geliyor. Seçeceğiniz allığın rengi, tümüyle makyajınızda değişim yapmaya yetiyor. Allık seçiminde öncelikli olarak ten renginize uygun olan allığı seçmeniz gerekiyor. Ten renginize uygun olan; pembe ya da turuncu alt tonlu allığı bulmalısınız. Pek çok markanın, farklı fiyat seçeneği allıkta da mevcuttur. Krem ya da toz allıkları rahat bir biçimde kullanabilirsiniz. Allık kullanımınızın ardından transparan pudra ve sabitleyici ürününüzü kullanmayı unutmayın.allik secimi yapma

Allık Seçimi Nasıl Yapılır?

Allıklar; krem, likit ve toz ürünler olmak üzere üçe ayrılıyor. Her cilt tipi de, bu üç farklı ürünü kullanabilir. Bu durumda aşamaya, hangi tür ürünlerle kolay uygulama yaptığınız ve cilt tipinizin hangi ürünü daha uzun süre bozulmadan koruduğu özelliği dahil oluyor. Kolay uygulama yapabildiğiniz, gün içerisinde herhangi bir bozulmada ya da dağılmada rahatlıkla üzerinden geçerek tazeleyebileceğiniz ürünü seçmelisiniz. Bu üç allık türünü de uyguladıktan sonra pudra kullanımıyla sabitleyebilir, sabitleme özelliğini arttırmak için de sprey şeklinde üretilen sabitleyici ürünleri kullanabilirsiniz.

Allık Seçiminde Doğru Renk Kullanımı

Allıklar, yüzümüzün tam orta bölümünde kullandığımız ve en renkli kozmetik ürünlerinden olduğu için doğru renk seçimi büyük önem taşımaktadır. Bununla beraber doğru seçilen rengin, uygulaması da dikkatli yapılmalıdır. Gereğinden fazla ya da az allık kullanımı etkisini yitirecektir. Makyajınız için uygun bir ton bulmalı ve doğru adımlarla allığı uygulamalısınız. Dairesel hareketlerle ve yumuşak kılları bulunan büyük ve tombik fırçaları allık uygulaması esnasında kullanmalısınız. Pembe ve turuncu alt tonlu allıklardan, sizin ten renginize uygun olan tonu bularak kullanmalısınız. Aynı zamanda, gün içerisinde yenilemeye olanak sağlayan ürünleri satın alarak kullanmanız, sizlere büyük bir avantaj da sağlayacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik