Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYüz Beyazlatma Maskesi

Yüz Beyazlatma Maskesi

Bu yazımızda sizlere yüz beyazlatma maskesi nasıl hazırlanır? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Yaz aylarında kadınlar cildin bronzlaşması için uğraşırken bunun için de tonlarca para harcamaktadırlar. Sahilde güneşlenip solaryum merkezlerine başvurarak para verip bronzlaşan kadınların tam tersine ten beyazlamak isteyen kadınlar da bulunmaktadır. Normal 1 cilt tonuna sahip olan kişiler de cilt rengini açabilmek için oldukça önemli uğraşlar vermektedir. Yüz ve cilde uygulanması için satışa sunulmuş olan beyazlatma kremleri ve buna benzer ürünleri kullanmak cilt sağlığını tehdit edebilmektedir. Ancak bu malzemelerin sağlıklı olup olmadığı bilinmediğinden dolayı doğal yollara başvurmak daha iyi bir seçenektir.

Yüz Beyazlatma

Bir limonu ortadan ikiye bölüp yüz limonla ovalanmalıdır. Bu uygulama gece yapılmalı ve yıkamadan öylece yatılmalıdır. Sabah yüz ılık su ile yıkanmalıdır. Limon yüzü beyazlatmak için oldukça yardımcı olacaktır. Ayrıca kararan diz ve dirsek kararmaları gibi yerlere de çok iyi gelmektedir. Ciltten ölü derilerin atılması da cildi beyazlatacak bir diğer etkendir. Ölü cildi aldırmak içinde hafta da 1 defa peeling yapılmalıdır.yuz beyazlatma maskesi

Yüz Beyazlaması İçin Pirinç Maskesi

Bu yüz beyazlatma yöntemi yüzyıllarca Asyalı kadınlar tarafından uygulanmaktadır. Pirincin içinde bulundurmuş olduğu birçok maddeyle yüzü ve cildi beyazlatmak çok iyi bir yöntemdir. İçerisinde bulunan para aminobenzoik asit, allantoin madde ve ferulik asit yüze güneşten gelen zararlı ışınlardan ve etkilerinden korur. Ve yine cildin beyazlamasını sağlar ciltteki lekeleri önler ve sıkılaştırarak kırışıklıkları da sonlandırır.

Malzemeler;

  • 1 Avuç Pirinç
  • 1 Çay Bardağı miktarında Süt

Hazırlanışı

Yüz beyazlatıcı maskeyi hazırlamak için pirinç unu tabağa yavaş bir şekilde koyulmalı ve ardından bir çay bardağı kadar olan süt ilave edilip tekrardan karıştırılmalıdır. Maske kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Daha sonrasında kıvam olduğunda bir fırça yardımı ile yüze sürülür. 20 ile 30 dakika beklettikten sonra suyla temizlenmelidir. Cildin beyazlaması ve kırışıklık için de bu maske kullanılabilir. Pirinç unu maskesiyle cildin nasıl beyazladığını çok kısa bir süre içerisinde gözle görebilecek ve tonlarca para harcamaya da gerek kalmayacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!