Ana SayfaGüzellikMakyajGünlük Makyaj Önerileri

Günlük Makyaj Önerileri

Bu yazımızda sizlere günlük makyaj önerileri hakkında bilgi cevabını vereceğiz. Öncelikle kişinin yüzü makyaja hazırlanmalıdır.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Bu yazımızda sizlere günlük makyaj önerileri hakkında bilgi cevabını vereceğiz. Öncelikle kişinin yüzü makyaja hazırlanmalıdır. Makyaj yapmaya başlanmadan hemen önce yüz hazır bir hale getirilmelidir. Bunun için cilt temizleme toniği kullanılması tavsiye edilir. Ardından mevsim kış ya da yaz olsun, parmak uçlarıyla az bir miktar güneş koruyucuyu yüze yedirilmelidir. Fondöten seçimine dikkat edilmelidir. Güneş kreminin üzerine yine parmak uçlarıyla hafif hafif masajlar yaparak fondöten uygulanmalıdır. Eğer ki yüzde açıklı ya da koyulu cilt lekeleri var ise, fondöten renk tercihi, ciltteki koyu renge yakın tonlardan yana tercih yapılmalıdır. T bölgesi denilen alı burun ve çene bölgelerinde yağlanmalar gözlemleniyorsa, bu kısımlara biraz daha hafif bir fondöten uygulanmalıdır.

Göz Makyajı

Göz makyajı, göz çevresi ve göz kapaklarına fondöten renginden 2 ton daha açık renkte pudralı kapatıcı uygulanmalıdır. Böylece göz çevresi daha aydınlık bir görünüme kavuşacaktır. Göz makyajında en çok dikkat edilmesi gereken nokta, göz boyutudur.

Küçük gözler makyajla büyütülebilir. Eğer ki gözler küçük ise, gözlerin alt iç ve üst iç kısımları ten rengine yakın ise, yağlı göz kalemlerinden sürülebilir. Tercihen bu kalem beyaz renkte bir göz kalemi de olabilir. Ardından gözün altına koyu gri veya siyah renkte bir göz kalemi sürerek, bu parmak uçlarıyla hafif dokunarak yaydırılmalıdır. Böylece biraz daha buğulu gözlere sahip olunabilir. Rimek ve maskaraya dikkat edilmelidir. Maskara sürülürken işlem aşağıya doğru bakarak uygulamaya dikkat edilmelidir. Ten rengine göre seçilen allığı da sürmek ihmal edilmemelidir.gunluk makyaj onerileri

Allık Kullanımı

Kişinin gülüşü allıkla tasarlanır. Elmacık kemikleri belirgin ise eğer, ön plana çıkarmamak için hiçbir neden yoktur. Ten rengine uygun tonlarda seçilen allığı, elmacık kemiklerini gülerek ortaya çıkarıp uygulanmalıdır. Ayrıca allık sürüş yönü şakaklara doğru değil de, kulak hizasına doğru, yatay yöne doğru uygulanmalıdır. Böylelikle zayıf yüzlü olanların yüzü çok daha oval görünecektir. Eğer ki kişi yuvarlak bir yüze sahip ise, allık şakaklara doğru sürülmelidir. Ruj sürmeden önce ise dudaklara nemlendirici sürmek alışkanlık haline getirilmelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!