Ana SayfaGüzellikMakyajEn Moda Makyaj Çeşitleri

En Moda Makyaj Çeşitleri

Eğer sizde moda olan şeyleri giymeyi ve modaya uygun bir şekilde yaşam sürmeyi tercih ediyorsanız en moda makyaj çeşitleri konusunda...

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Moda, her yıl sürekli değişen ve kendini geliştiren bir durumdur. Genel olarak çoğu kişi her yıl belli aralıklarla değişen modaya ayak uydurup daha modern bir görünüme sahip olmak ister. Moda içerisinde tekstil ürünlerinden saç modellerine kadar dış görünümüne bağlı olan pek çok şeyi barındırabilir. Makyaj ile noda birbirleriyle oldukça ilişkili kavramlardır. Her iki kavramda birbirini besleyip birbirlerinin içerisinde bulunurlar. Eğer sizde moda olan şeyleri giymeyi ve modaya uygun bir şekilde yaşam sürmeyi tercih ediyorsanız en moda makyaj çeşitleri konusunda detaylı bilgi edinerek zevkinize, giyim tarzınıza ve yüz şeklinize en uygun makyajı belirleyebilirsiniz. Modada her an her şey değişebildiğinden ve modanın değişim ile beslenip geliştiğini unutmadan makyaj modalarını takip etmelisiniz.

En Yeni Makyaj Modası

Makyaj yapmak, aslında kolay gibi görünen fakat iyi bir iş ortaya çıkarabilmek için detaylı şekilde yapılması gereken önemli bir şeydir. Makyaj yaparken birçok farklı malzemeyi kullanarak hoş ve doğal bir görünüm elde etmek oldukça zor olabilir. Ancak cilt tonunuza ve size uygun renklere uygun bir şekilde makyaj yapmalısınız. En moda makyaj trendleri içerisinde cildi pürüzsüz göstermekte oldukça etkili olan porselen makyaj uygulaması yer alıyor. Henüz makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüze porselen makyaj yaparak daha pürüzsüz ve daha canlı bir görünüm kazandırmış olursunuz.

Renkli Farlar Tercih Edin

Makyaj yaparken hiç şüphesiz yüz üzerinde iki bölgeden biri makyaj yapılarak ön plana çıkarılmaya çalışılır. Yüzünüzde bulunan bu bölgeler dudaklarınız ve gözlerinizdir. Eğer makyaj yaparken dudaklarınızı değil de gözlerinizi ortaya çıkarmak isterseniz renkli ve parlak tonlardaki farları kullanmalısınız. Renkli farları kullanarak daha genç ve canlı bir görünüm kazanabilirsiniz. Ayrıca abartıya kaçmadan renkli farlar kullanmak isterseniz şeftali tonlarındaki farları tercih ederek enerjik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Daha Mat Rujlar Tercih Edin

Eğer modaya uygun bir makyaj yapmak isterseniz ve dudaklarınızı nasıl renklendireceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız mat ve koyu tonlardaki rujları tercih edebilirsiniz. Ancak bu denli mat ve koyu renkli rujları dudak kalemi ile kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!