Ana SayfaGüzellikMakyajGöz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz makyajını temizlerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmemiz gerekiyor. İşte bu yazımızda sizlere göz makyajı nasıl temizlenir?

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Göz makyajı son dönemlerde kadınlar için vazgeçilmez bir hal aldı. Yapılan makyajın kurtarıcısı olan göz makyajı, çeşitli stilleriyle kadınların güzelliğine güzellik katıyor. Ancak her ne kadar kurtarıcı görevi görse de iş makyajı temizlemeye geldiğinde bir kabus halini alabiliyor. Bu nedenle göz makyajını temizlerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmemiz gerekiyor. İşte bu yazımızda sizlere göz makyajı nasıl temizlenir? sorusunun cevabını anlatacağız.

Göz İçin Özel Makyaj Temizleyicisi Kullanın

Birçok makyaj sever göz makyajını da çıkarırken genel makyaj temizleyicisi kullanıyor. Ama maalesef ki bu tarz makyaj temizleyiciler göz makyajı için her zaman yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle makyaj kullanıcılarının göz makyajı temizlemek için özel üretilen makyaj temizleyicilerini kullanmaları gerekiyor. Birçok makyaj malzemesi satan dükkanlarda bulabileceğiniz bu tarz ürünleri alırken cilt tipinize göre seçmenizde yarar var.

Kendi Makyaj Temizleyicinizi Yapın

Makyaj temizleyiciler her ne kadar hazır olarak satılsa da bazı durumlarda cilt tipinize zarar verebiliyorlar. Özellikle çok hassas bir organ olan göz makyaj temizleyicilerden çok hızlı bir şekilde etkileniyor. Göz içinde kızarıklık veya alerjiye sebep olabilen bu ürünler yerine evde kendi hazırladığınız makyaj temizleyicisini kullanabilirsiniz. Örneğin aldığınız bir salatayı rendeden geçirin ve daha sonra bunu yarım kilo süt içerisine atarak kaynatın. Elde edeceğiniz karışıma ise süzme işlemi uygulayın. Daha sonra süzdüğünüz karışımı bir şişeye koyarak göz makyajınızı silmek için kullanabilirsiniz. Bu gibi doğal yöntemleri kullanmanız cildinizin kimyasallar tarafından zarar görmesine engel olacaktır.

Göz Makyajı Temizlemenin Püf Noktaları

Öncelikle göz makyajınızı temizlerken mutlaka iç kısımdan dış kısma doğru silmeniz gerekiyor. Göz makyajını temizledikten sonra cildinizde kuruluk oluşabilir. Bu kuruluğu engellemek için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatarak göz altlarınızı bu şekilde besleyebilirsiniz. Ayrıca vazelin yardımıyla da makyaj temizleyebilirsiniz. Bir parça pamuğu ılık suya batırın ve ardından az miktarda vazelin ekleyerek gözünüzde ki makyajı çıkarın. Bunun kolay ve sağlıklı bir yöntem olduğunu sizlerde göreceksiniz. Bunun dışında ise göz makyajı temizlerken kirpikler zarar görür ve dökülme yaşar. Bunu engellemek içinse kirpiklerinize belirli miktarda badem yağı sürerek, onları besleyebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!