Ana SayfaGüzellikMakyajGöz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önem vermek ve özen göstermek gerekir. Göz makyajında dikkat edilmesi gerekenler konusunda en başta göz yapısını tanımak gelir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kadınların makyaj hakkında genel olarak bildiği ve kullandığı tekniklerin üzerine artık profesyoneller tarafından aktarılan tecrübeler ışığında sayısız yöntem eklenmiştir. Makyajın ana amacı olan kusurların kapatılması sırasında güzelliklerin ön plana çıkarılması için ise bu tekniklerin bilinmesi gerekir. Bir makyaj sırasında en çok dikkat edilen alan gözlerdir. Bunun sebebi makyajda genel anlamda karşıdan bakan kişinin gözlerle daha fazla temasa geçmesi sayılabilir. Bundan dolayı makyajın yapılmasında göz makyajı detaylarına ayrı bir önem vermek ve özen göstermek gerekir. Göz makyajında dikkat edilmesi gerekenler konusunda en başta göz yapısını tanımak gelir.

Göz Yapısının Önemi

Göz makyajına geçmeden önce dikkat edilmesi gereken detayların başında makyaj yapılacak gözün yapısı gelir. Gözün çekik olup olmadığı, göz kapaklarının durumu, çizgilerin olup olmaması ve göz ile kaş arasında mesafe olup olmaması gibi ayrıntılar makyajda kullanılacak detayları belirleyecek ana etmenler olarak sayılabilir. Bu detaylar ışığında kusurların kapatılmasında makyaj yapana rahatlık sağlayacak bir yol çizilebilir. Göz yapısı göze çekilecek eye-liner türünü bile değiştirecektir.

Makyaj Tüyoları

Göz makyajında genelde gözler ön plana çıkarılmak istenir. Bunun için de gözün daha büyük olması en başta istenen ve beklenen durumdur. Gözün daha büyük görünmesini istediğinizde yapmanız gereken gözünüze süreceğiniz ürünleri bu doğrultuda kullanmak olmalıdır. Eye liner kullanımını daha yukarı yönlü olarak yaptığınızda ve kaş-göz mesafeniz buna uygun olduğunda daha büyük gözler oluşturma şansınız olur. Sürme veya kalem çekmek ise gözün içine çekildiğinde küçük görünmesine neden olacağından dolayı dış kısmına ve duruma göre yarım çekilmelidir. Bu sayede gözler daha büyük görünebilir.

Göz Makyajında Göz-Kaş Mesafesi

Göz ve kaş arasındaki mesafe yapılacak makyajda ağırlıklı bir öneme sahiptir. Nedeni ise göze uygulanacak olan renk ve tonların bile buna uygun seçilmesi gerekeceğindendir. Göz ve kaş mesafesi kısa olan kişilerde kaşların fazla boyanması ve kalınlaştırılması bu mesafenin daha da kısa algılanmasına neden olur. Bundan dolayı kaşlar olabildiğince doğal bırakılmalıdır. Bu alanın yine dar olması halinde pırıltılı renkler seçilmelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!