Ana SayfaGüzellikMakyajDumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Şık ve anlamlı gözlere sahip olmak istiyorsanız buğulu makyajı denemelisiniz. Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır? sorusuna...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Moda bazen değişebilir fakat buğulu göz makyajı hiç bir zaman değişmez. Dünyamızda kadınların aşık olduğu göz makyajı ile buğulu gözler her zaman trend olmuştur. Buğulu göz makyajı ile moda asla bitmez. Kadınlar göz makyajını her zaman çok sevmektedir. Erkekler kadınların yaptıkları buğulu makyajı beğenmektedir. Buğulu göz makyajı kadınlara seksi bir duruş vermektedir. Gece makyajı olarak kullanılan buğulu göz makyajı kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Günlük kullanımında buğulu makyaj güzel durmamaktadır. Şık ve anlamlı gözlere sahip olmak istiyorsanız buğulu makyajı denemelisiniz. Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır? sorusuna yanıt olarak sizlere açıklamaktayız.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı için ihtiyacınız olan en önemli malzeme siyah göz kalemi ve siyah rimeldir. İlk olarak göz kalemini gözünüzün çerçevesine yavaşça çekmelisiniz. Gözünüze kalemi sürdükten sonra yavaşça dağıtmaya başlamalısınız. Bu işlemi bazen far fırçalarıyla güzelce yapabilirsiniz. Daha sonra dağıtarak koyulu açıklı geçişler yapabilirsiniz. Siyah kalemi daha sonra gözünüzün içine de yavaşça çekerek makyajınızı bitirmelisiniz. Kirpiklerinize siyah rimeli yavaşça kıvırarak sürmelisiniz. Daha ayrıntılı bir buğulu göz makyajı istiyorsanız bazı durumları gözden geçirmelisiniz.dumanli goz makyaji nasil yapilir

Primer Uygula

Buğulu göz makyajının büyüleyici görünmesi için mutlaka göz kapaklarınıza uygulamalısınız. Primerin sayesinde far gün boyu kalıcı olarak mükemmel gözükecektir. Koyu göz makyajı ilk olarak göz kapağının hepsine sürerek makyajı oluşturmalısınız. Nötr sayesinde bir sonraki adımda koyu renkleri daha kolay olarak karıştırabilirsiniz. Gözlerinize ilk olarak koyu renk uygularsanız acemi bir sonuç ortaya çıkacaktır. Buğulu göz makyajına derinlik katmasını istiyorsanız, göz makyajında kullanmak istediğiniz rengi göz kapağının katlanma çizgisine uygulamalısınız.

Gözlerini Ortaya Çıkar

Gözlerin çizgisini ortaya çıkardıktan daha sonra sıra geldi hile yapmaya, göz kapağının tam ortasına yani göz bebeğinin yanına far paletindeki metalik tonu sürerek iyice dağıtmalısınız. Buğulu göz makyajında işlem çok ama çok önemlidir. Doğal buğulu görünüm için bu işlemi yapmalısınız. En önemli adımlardan biride kirpik belirginleştirmedir. Hacimli kirpikler ile göz makyajına çok önem gösterilmesi gerekmektedir. Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır? sorusunun yanıtı çok çeşitli adımlarla sizlere açıklanmıştır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!