Ana SayfaGüzellikMakyajDövme Kapatıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Dövme Kapatıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

dövmelerinden kurtulmak isteyen kişiler bu işlemi dövme kapatıcı makyaj nasıl yapılır? Sorusu hakkında bilgi sahibi olarak bu durumdan...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Dövme yapmak, cilt üzerinde uygun olan bölgeleri, belirlenen desen ya da renkler ile süsleme işlemidir. Dövme yapılacak olan yerin önceden belirlenmesi ve dövme işlemini yapacak kişiye danışılması oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise vücut üzerinde bulunan bazı bölgelerin dövme gibi ağrılı ve acılı işlemlere dayanıklı olmaması gelir. Dövme yapma işlemi, cilt üzerine uygun bölgelere çeşitli desenler çizilmesi ve bu desenlerin daha belirgin hâle gelebilmesi için kimyasal renklerin iğneler yardımıyla cilt altına enjekte edilmesi olarak ifade edilebilir. Dövme yaptırmak ya da yaptırmamak tamamen kişinin isteği doğrultusunda gerçekleşen bir durum olduğu için, kişinin zamanla bu işlemden vazgeçmek istemesi ya da bazı meslek gruplarının dövmeli cilde sahip olan bireyleri kabul etmemesi gibi sebeplerden ötürü dövme sahibi olan kişiler bu dövmelerden kurtulmak isteyebiliyor. Ancak dövme sildirme işlemi oldukça pahalı olmakla beraber kesin bir sonuç vermediği için dövmelerinden kurtulmak isteyen kişiler bu işlemi dövme kapatıcı makyaj nasıl yapılır? Sorusu hakkında bilgi sahibi olarak bu durumdan geçici olsa da kurtulabilir.

Dövme Sildirme İşlemi Kim Tarafından Yapılır?

Dövme sildirme işlemi, genellikle dövme işlemini gerçekleştiren kişiler tarafından yapılıyor. Ancak dövme işlemi yaptırmak gibi sildirmek işleminin de işin uzmanı olan kişiler tarafından hijyenik ortamlarda yapılması uygundur. Bunun yanısıra cerrahî hekimleri de dövme silme işlemini tıp teknikleri ile birleştirerek yapabilirler. Ancak dövme silme işlemi kesin sonuç vermemekle beraber tek bir seansta kurtulabileceğiniz bir durum değildir.dovme kapatici makyaj nasil yapilir

Dövmenizi Makyaj İle Kapatabilirsiniz

Dövmenizi kapatmak için makyaj tekniklerini uygulayabilirsiniz. İlk olarak dövme olan yerin üzerine bir makyaj bazı uygulayarak bölgeyi nemlendirin. Ardından koyu tonlarda bir fondöten uygulayın ve fondötenin fazla olan kısımlarını bir peçete yardımıyla temizleyin. Daha sonra makyaj sabitleyici sıkın ve nemli olan dövmeli bölgeye cilt tonunuza uygun kırmızı ya da turuncu tonlarında bir farı geniş uçlu fırça ile sürün ve tekrar sabitleyici sıkıp işlemi tamamlayın.

Makyajla Kapatılan Dövmenin Süresi

Makyajla kapatıldığı için kalıcı olarak bu durumdan kurtulamayacaksınız. Ancak birkaç farklı makyaj malzemesi uygulandığı için kalıcılığı uzun süre olacaktır. Ayrıca makyaj sabitleyici ile sabitlendiği için suya ve terlemeye karşı oldukça dayanıklı olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!